Lysá G - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Lysá G - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
JOLY Lysá nad Labem G – Sokol Sendražice B   6:2
26.11.2017

Ve třetím kole jsme s plným bodovým ziskem zajížděli do Lysé a cítili jsme se na třetí výhru v řadě. Skutečnost ovšem byla jiná, jak bude patrno z následujícího textu.

Sešli jsme se v Sendražicích na pumpě, pět nás jelo autem, dva vlakem z Kolína a Čenda z Prahy. Vyložil jsem posádku auta u hrací místnosti a zajel na nádraží pro zbylé tři hráče, je to přece jen kus cesty a Čendu bolí koleno. V hrací místnosti bylo teplo možná až příliš, tedy nám bylo horko určitě, místnost není velká a od desíti tam nastoupili další hráči pro krajský přebor proti Dobrovici, takže lidí dost.

V devět začala hra. Prvý odpadl náš nejzkušenější hráč Čenda Teichmann, který již v desátém tahu přišel o dámu a musel to zabalit. Ani nestihl sníst bohatou svačinu.
0:1

Aleš Lukša má smůlu na mladé půvabné soupeřky. Jak se ukázalo již v prvním kole v Čelákovicích, nedokáže se v tomto případě soustředit na hru. Z úvodu ještě vyšel skvěle, měl pěšce víc a dobrou pozici, pak ale dovolil soupeřce srovnat a co hůř, nedocenil její útočné možnosti a prohrál.
0:2

František Matějček hraje dobře, držel se, ale nestál valně a když mu soupeř nabídl remízu, prý se tomu i divil, tak ji přijal.
0,5:2,5

Honza Hamrník na prvém prkně prohrál, ani vlastně nevím jak, jejich šachovnice byla v rohu špatně přístupná a tak jsem toho moc neviděl.
0,5:3,5

Lukáš Kuta ač v přeboru klubu hraje dobře, nezvládnul závěrečnou koncovku a prohrál.
0,5:4,5

Skvěle hraje Petr Křepelka, ze tří startů za béčko má tři body. I tentokrát si držel pevnou pozici a když soupeř udělal drobnou chybu, obratem ji využil a vyhrál.
1,5:4,5

Já (Břetislav Hlavica) hraji tuto sezónu mizerně, již jsem za béčko sestavil velkou rošádu. Tentokrát jsem se držel, střídali jsme se se soupeřem v drobných výhodách, až v 77. tahu jsem nevydržel a udělal v nastupující časové tísni fatální chybu a bylo hotovo.
1,5:5,5

Poprvé nastoupil za béčko i Vašek Uhlíř a hrál skvěle, seděl vedle mě a tak jsem to mohl pozorovat. Bušil do soupeře jako pověstný hluchý do vrat, ten mu s vypětím všech sil odolával a když už byl známý náš celkový tragický výsledek, nabídl Vašek remízu, abychom to nezdržovali.
2:6

Domů jsme se dopravili bez zastávek, jen jsme se chvíli zdrželi na pumpě na kafe a probrali Alešovu partii, kde se stala chyba.

Poslední letošní kolo hrajeme doma s Čáslaví, tam snad příznivá atmosféra hospody U Černohlávků bude na nás mít kladný vliv a přibudou nám nějaké body do tabulky.

Zapsal příště již nehrající kapitán B.Hlavica
Návrat na obsah