Chvaletice - O krále železných hor - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Chvaletice - O krále železných hor

Ostatní turnaje

V sobotu 18.5.2013 vyrazilo sedm sendražických bojovníků dobýt Chvalitice. Tam se totiž ustavil nově šachový oddíl a při této příležitosti pořádal prvý ročník turnaje v rapid šachu - O krále železných hor.

Účast byla docela vysoká a ELO pod 2000, kam spadala většina naší družiny, bylo spíše vyjímkou.

Turnaj se konal v příjemném prostředí kulturního domu, prostory nebyly stísněné a v občerstvení se točily tři značka piva - Plzeň, Perštejn a Kozel. Naši hráči většinou preferovali tu poslední sortu.

Turnaj se hrál na 2x15 minut, tedy malinko rychleji než bývá zvykem, a na devět kol. Protože se začínalo relativně pozdě, až o půl jedenácté, byl oběd překvapivě už po druhém kole. Někomu to vyhovovalo, někomu ne. Podával se volitelně vepřový guláš se 4 nebo pečené kuře s bramborem, obojí velmi dobré. Stínem bylo jen pomalé tempo výdeje, takže se oběd protáhl na dobrou hodinku.

Krom poledního zdržení však byla organizace turnaje bezchybná, vše plynulo bez zbytečných zdržení a o páté byl konce a nastalo předávání cen. Překvapivě došlo i na naše bojovníky!

Nejlépe z našich se umístil Honza Hamrník. Hrál dobře a to, jak v průběhu sezóny často musel řešit časovou tíseň, se mu ve zrychleném tempu velmi hodilo.

Václav Uhlíř by mohl chodit jen na začátky a konce turnajů. Po prvých dvou kolech měl stoprocentní zisk, bohužel po obědě na ně dolehl spánek a vzpamatoval se až na poslední dvě koly, ve kterých taky v obou zvítězil.

Na Břeťu Hlavicu měl naopak oběd a hlavně pivo po něm vynikající vliv, udělal jsem šňůru tří výher za sebou, bohužel pak jako řidič jsem již pivo nemohl a výsledkem byla jen ubohá remíza v posledním kole.

Aleš Lukša bodoval většinou ob partii.

Jirkovi Novákovi to zpočátku moc nešlo, do tempa se dostal po obědě a pak nasadil strhující finiš v posledních dvou kolech.

Pepa Pekárek se sice umístil skoro v závěru, ale v chumlu stejnobodových, a rozhodně na turnaji nezklamal.

Ondrovi Jarešovi tento turnaj absolutně nevyšel, a pouhá jedna remíza určitě neodpovídá jeho schopnostem, jak je předváděl v soutěžích družstev a oddílovém přeboru.

Zapsal Břetislav Hlavica.

Jak jsme dopadli ve výsledkové tabulce:A zde fotozáznam z turnaje. Všimněte si časté pozice našich hráčů s hlavou v dlaních.

Návrat na obsah