Vyhodnocení sezóny 2015-16 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Vyhodnocení sezóny 2015-16

Archiv družstev > Archiv 2015-16
Vyhodnocení sezóny 2015-16 B.

Pro sendražické béčko nebyla letošní sezóna extra úspěšná, oproti loňsku spíše naopak. A přitom soupiska vypadala příznivě, docházka k utkáním vzorná a až na Čendovy choroby nezasáhla žádná vyšší moc. Dokonce i rozložení Mirkových směn bylo příznivé.

Sezónu jsme zahajovali s těžkým soupeřem v Kutné Hoře. Zpočátku se zápas vyvíjel překvapivě příznivě, v průběhu se to ale obrátilo a my těsně prohráli. V dalším jsme hostili Lysou nad Labem, kdy jsme si i věřili, ale totálně se nedařilo a opět jsme rupli. Následoval zájezd do Čáslavi, kde se utkání opět vyvíjelo příznivě ale pak vyhrál jen František a bylo po radosti. Po třech kolech jsme měli akorát velkou rošádu.

V utkání na Sázavě jsme určitě nebyli favoriti, ale štěstí se na nás obrátilo a po skvělém výkonu jsme odtamtud vezli plný bodový zisk, zejména zásluhou excelentního výkonu Honzy na prvé šachovnici. V dalším kole přijel do Sendražice Nymburk a to jsme si také poradili.

A zase následovala smolná série tří porážek v řadě. V Kolíně jsme se na zisk necítili, i když průběh utkání byl vyrovnaný a jen Mirkovo přehlédnutí a Františkův propad ve vyhraném zápase nás srazilo. Mysleli jsme na body doma s Poděbrady ale zůstalo jen u té myšlenky. Zájezd v Pečkách vypadal slibně, všichni remizovali a odcházeli postupně do hospody, jen Pepa bojoval až vyhranou partii dovedl do hořkého konce a prohráli jsme všichni.

Štěstí se k nám vrátilo v posledním utkání proti oslabenému Českému Brody, kdy vycházelo vše co chybělo v předchozích zápasech a my zvítězili rekordním skóre.

Úspěšnost jednotlivých hráčů ukazuje graf. Je to samozřejmě ovlivněno počtem startů, které jsou různé (viz tabulka). Porážku v této sezóně za béčko nepoznali Vašek Uhlíř, Čenda Teichmann, Petr Křepelka, Karel Mašín a Milan Vančura, kterým tímto blahopřeji.V této tabulce je vidět, jak si vedli jednotliví hráči podle šachovnic.Tato tabulka ukazuje procentní úspěšnost jednotlivých hráčů.

Návrat na obsah