Sendražice A - Dobrovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Dobrovice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice A - Šachklub města Dobrovice A   3,5:4,5
1.12.2019

Ve 4. kole KS jsme přivítali na domácí půdě áčko šachového klubu z Dobrovice. Počítalo se s tím, že hrajeme s hlavním favoritem naší skupiny, který počítá s návratem do krajského přeboru. Po bojovném  výkonu našeho mužstva jsme byli důstojným soupeřem. Nechybělo moc a mohlo dojít k překvapení (asi trochu štěstí).

Naše sestava byla opět skoro kompletní, chyběl pouze ing. Seifert hrající v Rakousku a Jirka Hynek, který pobýval pracovně v zahraničí.
Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla příjemně vytopena a tak se hráči mohli plně soustředit na hru.

Jako první ukončil svoji partii Jirka Novák. Nabídl ve vyrovnané pozici na začátku střední hry remízu, kterou soupeř přijal. Zapisovatelem partií, které se odesílají vedoucímu skupiny, byl označen jako náš nejlepší hráč. A to z toho důvodu, že jeho partie byla krátká a čitelná, na rozdíl od obou hráčů na páté šachovnici!.
Stav zápasu: 0,5 : 0,5

Jako druhý skončil svoji partii Petr Křepelka, který startoval na poslední šachovnici. Se svým soupeřem se rozešel ve složité pozici smírně. I když stál trochu lépe, nemohl si dovolit hrát na výhru.
Stav zápasu: 1 : 1
 
Pepa Poborský ztratil brzy pěšce, zahájení nesehrál nejlépe a jeho soupeř stále zesiloval pozici a získal další materiál. Našemu hráči potom nezbylo po další chybě nic jiného než kapitulovat.
Stav zápasu: 1 : 2

Jindra Březina si vedl v zahájení velmi dobře, ale ve střední hře ztratil malou výhodu a partie přešla do věžové koncovky. Zde si nepočínal přesně ani on ani soupeř a i když byly velké možnosti partii zremizovat, nakonec byl Jindra tím nešťastným a prohrál.
Stav zápasu: 1 : 3

Jan Hamrník  si v úvodu nevedl dobře a jednu chvíli byla partie na odpis. Pak ovšem soupeř místo aby Honzu dorazil udělal chybu a iniciativa se obrátila a Honza vtipně převedl hru do koncovky. V koncovce nestejných střelců získal výhodu dvou volných svázaných pěšců a pro naše barvy vybojoval celý bod.
Stav zápasu: 2 : 3

Mirek Řebíček sehrál své oblíbenou zahájení (Řebíčkova indická) a  snažil získat celý bod, ale to se mu nepodařilo. V nouzi převedl partii do remízové koncovky a tak jsme získali pouze ½ bodu.
Stav zápasu: 2,5 : 3,5
 
Na první šachovnici hrající Michal Běloušek si vedl po celou partii velice dobře. Nehrající kapitán počítal se ziskem celého bodu. Výhodu však promarnil a v koncovce musel bojovat o zisk ½ bodu, což se mu nakonec podařilo.
Stav zápasu : 3 : 4

Jirka Groh dohrával jako poslední. Celá partie byla jako na houpačce. Počínal si ze začátku partie výborně a získal pěšce. Potom ve složité pozici musel dát dámu za dvě věže, což byl správný a vítězný postup, avšak následně nepostupoval přesně a vypadalo to, že partii neudrží. Nicméně soupeř hrál taky nepřesně a kdyby Jirka viděl kombinaci s obětí věže a následnými vidlemi, vyhrál by. V koncovce dáma proti věži už byli oba soupeři utahaní a Jirka využil své bohaté zkušenosti a získal pro náš tým remízu, která nám ovšem v celkovém hodnocení už nepomohla.
 
Konečný stav zápasu: 3,5 : 4,5
 
Zapsal nehrající kapitán mužstva Václav Uhlíř působící v roli rozhodčího.Návrat na obsah