Sendražice B - Čáslav A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Čáslav A

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice B – TJ Slavoj Čáslav A   4:4
19.2.2017

Na poslední domácí utkání béčka v této sezóně se nám podařilo dát dohromady relativně slušnou sestavu a cílem byla minimálně remíza, která zaručovala, že neskončíme v tabulce poslední. Což se také povedlo, ale podle soupisek a porovnání ELA to vypadalo, že máme navíc.

Hrací místnost byla příjemně vytopena, vše připraveno a v deset se podle programu také začalo.

Na prvé šachovnici poprvé nastoupil Luboš Mašín, konečně mu to zdraví dovolilo a tak snad stihne i odehrát povinné dva zápasy. S Jirkou Novákem se znají a po trochu divokém zahájení, kdy pro útok obětoval Jirka figuru, skončila partie remízou.
0,5:0,5

Vašek Uhlíř je zkušený hráč, po stabilizaci pozice dal propuknout své útočné vášni a když se k tomu přidala soupeřova drobná nepřesnost, máme výhru.
1,5:0,5

Petr Křepelka dostal nabídkou remízy již asi v devátém tahu, což odmítl, kolem dokola to bylo absolutně nejasné. Takže oba soupeři pokračovali v taktických manévrech a protože měl Petr horší čas, tak druhou nabídku na smír ve stále vyrovnané pozici už přijal.
2:1

Aleš Lukša od počátku tahal za kratší konec a marně odolával soupeřovu útoku na královském křídle. Stálo ho to kvalitu, avšak král byl stále pod tlakem, až se vrácením kvality jeho pozice totálně zhroutila.
2:2

Milan Vančura to vzal strategicky, za rozbitou pěšcovou strukturu získal dvojici střelců, avšak nechal si dát vidle a rázem měl o kvalitu méně, i když dva pěšce navíc. Oba hráči všelijak manévrovali a vypadalo to, že ani jeden neprorazí, až mladý soupeř ztratil nervy a kvalitu vrátil za pěšce do dámy, ovšem i Milan se dostal do dámy a navíc i do vyhrané pozice.
3:2

Honza Hamrník všelijak manévroval, snažil se útočit, ale soupeř se bránil dobře a tak to dali za spravedlivou půlku.
3,5:2,5

Za tohoto stavu stačila Pavlovi Křenkovi půlka, navíc stál lépe a pravděpodobně i na výhru, avšak nechal se nachytat na soupeřovu oběť dámy, po kterémžto přijetí následoval hořký konec.
3,5:3,5

Mirkovi Řebíčkovi soupeř v partii dvakrát odmítnul remízu. Možná stál malinko pod tlakem ale Mirek je velký bojovník a všechny hrozby odrazil a naopak přešel do protiútoku a hrozil materiálovým ziskem, takže protivník nakonec remízu přijal a rozešli jsme se celkem spravedlivou remízou.
4:4
Cíle bylo dosaženo, poslední v tabulce nebudeme, i když při nedostatku družstev ve skupině asi nebude sestupovat nikdo.

Z hlediska stravování se podávala buď bratislavská s knedlíkem nebo kuřecí řízečky s bramborem, obojí vynikající. Postupně došly knedlíky a tak byla bratislavská s brambory a na poslední opozdilce zbyla pouze sekaná.

V příštím kole zajíždíme k poslednímu zápasu do Mladé Boleslavi, kde se pokusíme zabojovat a vylepšit umístění v tabulce.
Zapsal tentokrát nehrající kapitán Břetislav Hlavica.
Návrat na obsah