Čáslav B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čáslav B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Sendražice C - TJ Slavoj Čáslav B   2:3

29.3.2015

Smolný zápas s Čáslaví

29.3.2015 jsme zajížděli do Čáslavi, kde nás čekalo jejich béčko. Odjezd byl autem od hlavního nádraží v 9:38. Čekalo nás nemilé překvapení, a to hra ve čtyřech (poprvé v historii za družstva Sendražic). Naše 5. šachovnice zaspala.

Do hrací místnosti jsme se dostavili v 10:02. Start v 10:05. Domácím chyběla jejich jednička Reichel (7/8). Složení našeho týmu bylo následující: Pavel Křenek, já (Petr Křepelka), František Matějček, Jiří Semerák, Lukáš Kuta (nedostavil se).

Jako první vyhrál František Matějček. Jeho soupeř mu vzal pěšce, následně František získal kvalitu a v koncovce rozhodující převahu, kterou krásně uplatnil.

Srovnáno 1:1

Na 4. šachovnici se dostal Jirka Semerák do jasně vyhrané pozice (o 3 pěšce více). Naneštěstí si nedal pozor a ztráta figury byla na světě. V koncovce 1 střelec a 5 pěšců proti dvojici střelců a 2 pěšcům soupeř Jirky sám nabídl remis, která byla přijata.

Stav 1,5:1,5

Jako 3. jsem dohrál já (Petr Křepelka). Partie dospěla do oboustranné časovky. Časovou kontrolu jsme oba dva zvládli. Bohužel z toho byla jen tupá remízová věžovka.

Stav 2:2

Na 1. šachovnici bojoval Pavel Křenek srdnatě. Po zahájení stál Pavel komfortněji. Ve střední hře ale nepokračoval nejlépe. V přechodu ze střední hry do koncovky přišel o pešce. Soupeř hrál koncovku přesně a pěšáka uplatnil.

Čáslav nás poráží 3:2.

V posledním kole si vše vynahradíme. V to pevně věřím.

Zapsal Petr Křepelka

Návrat na obsah