Choteč 2016 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Choteč 2016

Ostatní turnaje

Choteč 30.4.2016

V sobotu část našeho oddílu místo na čarodějnice vyrazila na tradiční šachový turnaj do Chotče. Letos to byl již 13. ročník, někteří naši hráči tam jezdí pravidelně, já tam byl letos poprvé ale určitě ne naposled!

Není to daleko, 70 kilometrů rychlejší cestou přes D11 a 60 přes Pardubice. Hraje se v místní restauraci s velkým sálem. Specialitou tohoto turnaje je, že za vyšší startovné 250 korun mají hráči k dispozici po celou dobu výborně vybavený a průběžně doplňovaný bufet s rozličnými dobrotami. Párky, sekaná, guláš, obložené mísy, vepřový stejk, řízky, uzené a polévky. Ke kafi štrúdl.V poledne se podával tatarák s topinkami a odpoledne jako zlatý hřeb prase, které se od rána opékalo před hospodou. A to jsem určitě na něco zapomněl. Ano, na úvod se podávalo šampaňské v hojné míře, na což někteří doplatili slabším startem (Rigos).

Turnaj byl výborně organizovaný bez zbytečných prodlev a že bylo dost potravy, hráči byli spokojení a spory se nevyskytovaly. Začínalo se po deváté a vyhlášení vítězů bylo v 16:00. Hrálo se pro mě nezvyklým tempem 2x12 minut + 3 sekundy na tah bonifikace. Prý je to tak normální ale já se s tím dosud nikde nesetkal a trvalo mi než jsem si přivykl.

Umístění našich hráčů přesně odpovídalo jejich ELO. Nejlépe se umístil Luboš Mašín, který se těsně vecpal do první dvacítky. Pak následoval Václav Uhlíř se solidním výkonem, který nebýt drobných chybiček mohl přinést ještě lepší umístění. Pak jsem následoval já (Břetislav Hlavica), trvalo mi než jsem chytil tempo. V závěru se umístil Jiří Rigos Zelenka, ten se po horším úvodu na závěr rozehrál výborně a na jeho partie byla se radost dívat, ani ona pověstná chybička se nedostavila. Kdyby byl turnaj na více kol, určitě by se umístil výrazně lépe ale ani tak nebyl zdaleka poslední.
Zapsal Břetislav Hlavica
Návrat na obsah