Sendražice B - Čelákovice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Čelákovice C

Sezóna 2023-24
Sendražice B - Čelákovice C  3,5:1,5
5.11.2023
Předpokládané vítězství
 
Ve 2. kole nejnižší soutěže družstev jsme se utkali v neděli v naší hrací místnosti na Pumpě  se sympatickým mladým celkem z Čelákovic. Vyjma první šachovnice všechno šachisté žákovského věku.
Utkání zahájil v 09:00 hod. rozhodčí MUDr. Aleš Lukša.
 
4. šach. Aleš Lukša postavil si pěknou pozici, kterou neustále zesiloval. Připravoval si útok na krále, ke kterému skutečně došlo. Partii, kterou hrál trpělivě a přesně ukončil matem.
1-0
 
5. šach. Lukáš Bartheldi proti mladé soupeřce se dlouho nemohl prosadit. Při přechodu ze střední hry do koncovky však získal figuru. Tuto materiální výhodu celkem rychle proměnil v zisk celého bodu. Partie taktéž skončila matem, jako na 4. desce.
2-0
 
3.šach. Bohumil Sobotka založil partii pevně a dlouho byla na šachovnici vyrovnaná pozice. Kombinační hrou získal náš hráč výhodnější pozici a partie stejně jako v předchozích kláních skončila matem. Touto výhrou potvrdil Bohouš naše celkové vítězství v zápase.
3-0
 
1. šach. Petr Křepelka hrál od začátku partie pozorně, nepouštěl se do žádných dobrodružství a s trenérem mladých nadějí z hostujícího mužstva po zásluze remízoval. Vyrovnaná pozice, když na šachovnici byly nestejní střelci vedla k dělbě bodů.
3,5-0,5
 
2. šach. Tomáš Dejmek černými figurami sehrál špatně zahájení.Soupeř ho připravil o rošádu a tak po celou partii hrál s králem uprostřed šachovnice. Hostující mladý hráč hrál pozorně, zesiloval pozici a v závěru si připravil  útok na krále, který hrozil matem. Náš hráč partii sportovně vzdal.
3,5-1,5
 
Zapsal kapitán „A“ mužstva Václav Uhlíř.
 


Návrat na obsah