Sendražice B - Brodce B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Brodce B

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Sokol Sendražice B – Jawa Brodce B 2,5-5,5

13.11.2011

Namlsáni plným bodovým ziskem ze Zvole jsme v neděli 13.11.2011 očekávali silného soupeře z Brodců. To jsme ještě netušili že ta třináctka bude pro Sendražice neblahá.

Sestava byla ochuzena o Vančuru který kdesi vystavoval svého pověstného ptáka a pak o Uhlíře, kterému zrovna dovezli mramor na obložení bazénu včetně zlatých kohoutků a tak se musel věnovat zednickým pracem na své vile. Ale sestavu doplnil navrátilec Křenek, tak to papírově nebylo zase tak špatné. I když proti silným Brodcům je k úspěchu potřeba plně soustředěný výkon včetně trošky štěstí a toho se nám žel nedostalo.


Již v 11:30 dává svou partii za remis Jirka Novák, takže máme odbytou druhou šachovnici.
0,5:0,5


Na osmé desce se Křepelka do papírově slabšího soupeře pustil velmi silně, získal dva krásné pěšce, bohužel v další útočné kombinaci přehlédnul šach a přišel o figuru a v podstatě byl rád že mu soupeř nabídnul remízu. Však toho soupeře jeho spoluhráči za tuto nabídku dost kárali.
1:1


Na sedmé šachovnici Aleš Luk
ša praktikoval své tvůrčí útočné šachy a podobně jako ve Zvoli i zde s nimi slavil úspěch. Celou partii chtěl zakončit efektní obětí jezdce, avšak soupeř mu to lstivým mezišachem překazil a získal nejen tu figuru ale i kvalitu a tak bylo po partii.
1:2


Soupeřova radost netrvala naštěstí dlouho, na nelehké prvé šachovnici v této sezóně excelentně hrající Josef Poborský (zisk 100% !!!) nádherným útokem zakončuje partii a dává nám ještě trochu naděje.
2:2


Ta naděje netrvala dlouho, Pavel Křenek na šesté desce v pozici, kterou většina diváků považovala pro něj za vyhranou, si vybírá nešťastnou chvilku a nechává jen tak stát dámu, tu bohužel protivní dobere a Pavel může do výčepu na nezasloužený řízek.
2:3


Čenda Teichman pak ve složité pozici odolá a remizuje.
2,5:3,5


Teď by k celkové plichtě bylo potřeba aby jeden z dvojice Hamrník-Řebíček vyhrál a druhý remizoval, samozřejmě kdyby vyhráli oba bylo by to ještě lepší! Ale žádný zázrak se nekonal. Nejprve prohrál horší věžovku Hamrník.
2,5:4,5


Ač o celkovém výsledku bylo rozhodnuto, Mirek Řebíček bojoval proti soupeřově materiální přesile jako lev, ale krátce před třetí to musel taky zabalit.
2,5:5,5


Takže si Sendražické béčko ve třech kolech užilo všechny možné výsledky zápasů, všechno jsme si tedy vyzkoušeli a tak si myslím že nejlépe nám sedí ten výsledek ze Zvole a 27.11. ho zopakujeme proti Neveklovu.

Návrat na obsah