Sendražice B - Nymburk C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Nymburk C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice B – DDM Sokol Nymburk C   4:4
20.11.2016

Po posledním výprasku bylo potřeba si zlepšit herní pohodu a družstvo Nymburka se k tomu jevilo jako příhodný soupeř. Už při zápisu se zdálo, že výhra bude rychlou a jednoduchou záležitostí – poslední čtyři prkna přinesou čtyři body a vepředu to už někdo nějak splichtí. Ale opět se ukázalo, že plánovat se nemá.

V hospodě bylo tentokrát příjemné teplíčko, takže Čenda se svými třemi triky a termoprádlem na tom nebyl nejlépe. Minulá závada, kvůli které jsme mrzli, se ukázala jednoduchá – stačilo vyměnit baterie v ovladači.

Z jídelníčku se podával volitelně vepřový guláš s knedlíkem, uzená krkovička nebo řízek ale kuřecí. Krkovička prý byla flaksovitá ale ta ostatní jídla dobrá.

Prvý dohrál Karel Mašín remízou v 11. tahu, což měl od nehrajícího kapitána nakázáno a beze zbytku splnil očekávání.
0,5:0,5

Další trochu překvapivě remizuje Vašek Uhlíř se soupeřkou s ELO o 500 menším. Získal sice pěšce navíc ale v koncovce s nestejnými střelci se na něj mohl leda tak dívat.
1:1

Bohouš Sobotka dostal v poměrně komplikované a zavřené pozici nabídku na remízu a tu na doporučení kapitána i přijal, na ostatních šachovnicích to bylo slibné a kdo ví co by se mohlo stát a ještě bychom byli potrestáni za zpupnost.
1,5:1,5

Na jedničku zahrál Pavel Křenek. Soupeři nedal šanci, krásně nabídl oběť věže a když ji nenasytný protivník uzmul, dostal vidle pěšcem na krále i dámu a pak už to byla jen technika a tu Pavel má dobrou.
2,5:1,5

Bohužel Mirek Řebíček nezvládnul složité zápletky uprostřed šachovnice,  partii ztrácí a je srovnáno.
2,5:2,5

Čenda Teichmann hrál partii dvou rozdílných poločasů. Zatímco v prvé stál na výhru, tuto postupně zazdil a ke konci už nestál zrovna nejlépe a tak na soupeřovu nabídku remízy rád slyšel.
3:3

A drama vrcholilo. Honza Hamrník ztratil pěšce a ten volně postupoval do dámy. V zápletkách ale soupeř přišel o figuru, to dalo Honzovi naději, i když tou figurou musel zatknout postupujícího pěšce a o koně přišel. To vše ve strašlivé časové tísni, co měl Zima na hodinách v minutách měl Honza ve vteřinách, ale utahal to a když sebral soupeři všechny pěšce, byla z toho dramatická remíza, i když Honza byl asi teoreticky vyhraný.
3,5:3,5

Ale to nebylo ještě všechno. Petr Křepelka též někde potratil pěšce a tak bojoval v koncovce o přežití, navíc je to chlapec přemýšlivý a tak měl asi o hodinu horší čas než soupeř. Dostal se z toho skvěle, oba si navíc nasazovali současně dámy a dokonce jednu chvíli měl Petr vítěznou možnost, což ovšem o pár tahů jeho soupeř také a tak remíza je spravedlivá (i když nějaká spravedlnost v šachu ani v životě často neplatí).
4:4

Co závěrem, čekali jsme více ale podle průběhu jsme také mohli mít holé pozadí. Jedině že si všichni dobře zahráli, teď bude v příštím kole volno kvůli lichému počtu družstev ve skupině a po Novém roce jedeme 8. ledna do lázní Poděbrady.
Zapsal nehrající kapitán Břetislav Hlavica
Návrat na obsah