Dobrovice B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Dobrovice B - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Šachklub města Dobrovice B - TJ Sokol Sendražice A   3:6
3.4.2022

Do Dobrovice počasí přálo, sice byla zima, ale sluníčko. Tam jsme dojeli OK ale hrálo se na faře a tam ještě nikdo nebyl.  Faru a hlavně kostel jsme našli, ale stáli jsme hluboko pod ním. Naštěstí jsme se optali a milá paní nám ukázala správnou cestu přímo k faře. Je to nově opravená budova a na šachy moc krásná, všude čisto, hodně místa i světla a nechybělo ani teplo. Navíc mají krásné dřevěné šachovnice, to se to pak hraje samo!

Prvý remizoval Petr Křepelka, dostali hru do vyrovnané pozice a nikomu se nechtělo násilně prorážet.

Rychle následoval Honza Hamrník s další půlkou, vymydlili figurky a bylo to.

A Vašek Uhlíř následoval nastavený trend další plichtou.

Jirka Novák si vzal z ostatních příklad a bylo to 2:2.

Když jsem to viděl (Břeťa Hlavica), nabídl jsem remízu, což soupeř nejprve odmítl ale po několika tazích ji nabídl sám a tak jsem ji přijal.

Tímto skončila zábava a nastal zajímavý boj.

Pepa Poborský to rozehrál skvěle, získal tlak a kvalitu,  avšak pak začal drobně kazit a vypadalo to na remízu věčným šachem. Nicméně stal se zázrak, soupeř dal šach dámou a ta nebyla vůbec krytá. Pepa na to zíral a zeptal se soupeře, co to má znamenat a znamenalo to, že vedeme.

Jirka Groh zapletl pozici, až měl sám o sebe obavy. Soupeř měl dost špatný čas a tak Jirka vyměnil klíčové figury a s dvojici střelců a 2 pěšci navíc donutil soupeře ke vzdání.

Jindra Březina byl většinou pod tlakem, ale ubránil to a když se úspěšně vypořádal i s mizerným časem, byla z toho plichta.

Cesta domů v pohodě, Václav mě vzal ještě na hřiště na prohlídku renovované klubovny, která se opravdu povedla. Po třetí hodině jsme byli doma.

Václav mi vysvětlil, že výhra měla příčinu v dobře sestaveném týmu. Doufejme, že mu to vyjde i v příštím kole, kdy máme relativně slabšiho soupeře!Návrat na obsah