Sendražice B - Říčany G - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Říčany G

Sezóna 2022-23
TJ Sokol Sendražice B - Klub šachistů Říčany 1925 G   3:5
11.12.2022

Béčko mělo na programu poslední zápas kalendářního roku a to doma, v klubovně na hřišti. Sestava byla s ohledem na možnosti a aby si všichni zahráli. Na poslední chvíli vypadl Lukáš a tak ho nahradil Petr.
Hosté byli na hřišti ještě dříve než my, klubovna byla otevřena a z kamen sálalo teplo a linula se vůně dřeva.

Aleš Lukša skončil brzy, obětoval střelce na h7, avšak soupeř ho zaskočil nápaditou obranou, což Aleše viditelně překvapilo a mírně se stáhnul a to byl začátek konce. Ale oběť byla zajímavá a byl bych zvědavý, jestli korektní.
0:1

Pak byla delší pauza, až dosud zodpovědně hrající Jirka Semerák podcenil soupeřův útok na krále a prohrává.
0:2

Bohouš Sobotka hezkou kombinací získal pěšce a kvalitu, pak ovšem místo výměn a zjednodušení nechal hrát i soupeře a dovolil mu útok na krále, takže musel odevzdat dámu za věž a figuru a po několika marných tazích nastal konec.
0:3

Pavel Křenek nastoupil po delší pauze a brzy získal figuru, ovšem platí to co o Bohoušovi – místo zjednodušení a výměny zejména dámy všelijak kombinoval, až ztratil toho koně navíc a protože mu scházeli i nějací pěšci a král byl dost nahatý, prohrává.
0:4

Tohle vypadalo už na ostudu. Naštěstí Jirka Novák ve složité pozici přijal nabídku plichta a dobře udělal, jak to vedle v kuchyňce analyzovali, na výhru rozhodně nestál!
0,5:4,5

Petr Křepelka měl jak je jeho zvykem pozici přesložitou a tak když mu soupeř nabídl smír, rád tu půlku vzal, protože na hodinách měl něco málo přes minutu a řadu tahů před sebou.
1:5

Vojta Cháma hrál dlouho a i když jednu chvilku přišel o kvalitu, nenechal se tím odradit a naopak figuru získal. Zkušeně soupeře přinutil vyměnit věže a mistrně dovedl koncovku do výhry. Až ho chválili i soupeři.
2:5

Mirek Řebíček se nedal, bojoval jako lev, přitom pozice byla dosti nepřehledná, soupeř se mu navážel do krále. Odmítl remízu a slavným vítězstvím potvrdil naši celkovou porážku.
3:5

Co říct závěrem, nehráli jsme špatně, jen štěstí chybělo.  Teď nás čeká vánoční turnaj a derby s Kolínem, áčko hned druhý den a béčko po novém roce.
 
Zapsal B.H.



Návrat na obsah