Sendražice B - Čáslav - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Čáslav

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice B – TJ Slavoj Čáslav A   3:5
9.12.2018

Na poslední naše utkání v tomto kalendářním roce jsme doma přivítali Čáslav, což měl být relativně hratelný soupeř. Ovšem nebyl, jak se v průběhu utkání ukázalo. Pokud nikdo nevyhraje svou partii, tak se body nedávají. Ze základu nám chyběli tři hráči plus silný Křepelka, ovšem i tak jsme mohli trochu zabodovat aspoň za remízu.
 
V deset zahájil hrající rozhodčí Aleš zápas, v hospodě bylo teplo a příjemně a ani se tentokrát na nikoho nemuselo čekat, pouze na autobus s Jirkou Semerákem. Já měl tentokrát dosti práce se svým soupeřem a tak jsem ne všechno na ostatních šachovnicích viděl, navíc většina partií byla pojata strategicky a těžko se v nich dalo letmým pohledem vyznat.
 
Jirka Semerák taky podlehl první, nepoučil se ze středeční prohry na pumpě, ze zahájení stál mizerně a i když se pak z toho nějak vylízal, pověstná drobná chybička ho zničila.

Pak byla chvíli pauza, až půlbod získal za remízu s těžkým soupeřem Aleš Lukša.
 
Bohouš Sobotka hrál taktéž solidně, nicméně víc než další půlku nevydoloval.
 
Jako další remizuje Lukáš Kuta, i když následně mu Aleš předvedl, že byl vyhraný.
 
Pavel Křenek nabídl soupeři smír avšak současně přehlédl nepříjemné vidle, tak to Pepa samozřejmě nevzal a po delším avšak z naší strany marném boji prohráváme.
 
Poprvé v této sezóně nastoupil Vašek Uhlíř, oba hráči složitě manévrovali ale odmanévrovali se pouze do remízy.

Mirek Řebíček připoměl oddílový přebor na pumpě. Jirka odmítl remízu, aby se pak usilovně bránil, a s velmi mizerným časem a ohroženou pozicí mohl být rád za remízu. Mirek totiž spěchal do práce a neměl čas tahat to do konce. Ani případná výhra by na sendražické tragédii nic nezměnila.
 
Jako poslední jsem o půl čtvrté dohrával já (Břetislav Hlavica). Nezdařený útok mě stál pěšce a následně ve věžovce jsem musel o remízu tvrdě bojovat. Partii na 87 tahů jsem snad ještě nikdy nehrál!
 
V tabulce je béčku spolehlivě poslední s šestibodovou ztrátou. Jak to půjde po novém roce je otázka, teď je potřeba si odpočinout a 6.1. vyrazit do Nymburka s novými silami.
Zapsal bídně hrající B.Hlavica


Návrat na obsah