Čelákovice B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čelákovice B - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Čelákovice B – Sendražice B   3,5:4,5
29.10.2017

V silném větru jsme mírně komplikovaným způsobem vyrazili na úvodní kolo soutěže do Čelákovic. Pět nás jelo autem, dva vlakem z Kolína a jeden vlakem z Prahy. V Čelákovicích jsme se šťastně sešli a v devět mohlo utkání začít. Hrací místnost v Sokolovně nepatří k největším, ale všichni jsme se tam vešli, bylo tam teplo a dokonce nám uvařili kafe.

Prvý prohrál František Matějček s mladou půvabnou soupeřkou. Asi se příliš zakoukal a také se tato zrovna vrátila z mistrovství republiky, takže byla rozehraná a nebrala ohled na Frantovy šediny.
1:0

Naštěstí Aleš Lukša hned vrátil bod na naší stranu, soupeř byl sice mladý a bránil se dobře, avšak Aleš dominoval agresivní hrou a po zásluze zvítězil.
1:1

Břetislav Hlavica jako kapitán bodový zisk nepřinesl. Soupeř sice začal zlehka, ale pečlivou nenápadnou hrou zvyšoval tlak a ne vždy jsem odpověděl přesně, takže ve výsledku jsem stál stísněně a po další materiálové ztrátě nezbylo než vzdát.
2:1

Naštěstí je zde rozehraný Petr Křepelka a ten opět srovnal skóre. Přesným útokem dostal soupeře do pasti.
2:2

Mirek Řebíček na prvním prkně to neměl lehké, vzdoroval, nabídl remis kterou soupeř odmítnul, přišel následně o nějaké pěšce a musel vzdát.
2:3

Honza Hamrník se tentokrát vyznamenal, všechno přečkal a po výměně střelců se dostal do vyhrané koncovky s pěšcem navíc a srovnal celkové skóre.
3:3

Že Bohouš Sobotka hraje skvěle oddílový přebor, to jsme se mohli přesvědčit, podobně přistoupil i k této partii a v ostrém závěru s hrozbami na obou stranách to byl on, kdo zvítězil a dostal nás do vedení.
3:4

S jistým bodem pro družstvo dohrával Čenda Teichmann. Hrál pozorně a uzavřené pozici byl jeho kůň lepší než soupeřův střelec, takže když nabídl remízu, nezbylo soupeři než ji přijmout a tím stvrdit naše celkové vítězství.
3,5:4,5

Před dvěma léty jsme v Čelákovicích celkem nešťastně prohráli, tak jsme si to letos aspoň opravili. Cesta domů byla bez komplikací, i když vítr mlátil autem, ač bylo plně zatíženo nejen statnými sendražickými šachisty, ale i získanými třemi body.
Zapsal hrající kapitán Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah