Sendražice A - Čelákovice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Čelákovice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
 
TJ Sokol Sendražice „A“ – ŠK Spartak Čelákovice „A“  5 : 3
 
19.11.2017

 
Po remízách v úvodních dvou kolech bylo naším cílem získat plný počet bodů. Kapitán mužstva ponechal úspěšnou sestavu z minulého utkání a opět měl šťastnou ruku.
 
Hosté dle soupisky nebyli kompletní a protože naše mužstvo tvořilo prvních 8 hráčů dle soupisky, byly naše teoretické šance na vítězství dosti vysoké.

 
Utkání jako rozhodčí řídil opět nehrající kapitán domácího celku Václav Uhlíř, protože nominovaný rozhodčí Ing. Josef Vagenknecht je dlouhodobě nemocný. Zápas byl zahájen přesně v 10.00 hod.

 
Pozice po hodině a půl hrací doby byly vyrovnané, těžko se mohl odhadovat konečný výsledek.
 
První skončila partie Jindry Březiny na 6. šachovnici. Soupeři se po dvou hodinách hry dohodli na remíze.
 
Stav zápasu ½:½.

 
Jako druhý skončil hru Milan Seifert. Ztratil ve střední hře pěšce, ovšem na šachovnici byly nestejní střelci, což dávalo dosti velkou naději na udržení remízy. Ovšem v závěru ztratil dalšího pěšce a soupeř přesnou hrou dovedl materiálovou převahu k vítězství.
 
Stav zápasu ½:1½.

 
Pavel Křenek na poslední desce nerozehrál partii aktivně. Černé figury poskládal na poslední dvě řady a bez rošády měl stísněnou pozici. Protože dále nepokračoval přesně, byl přinucen v závěru partii vzdát.
 
Stav zápasu ½:2½.

 
Za tohoto stavu měl na 3.šachovnici vyrovnanou pozici Pepa Poborský. Protože neviděl, jak by svůj tlak zesílil, rozhodl se podle pravidla lepší půlka nežli nulka nabídnout remízu, kterou soupeř přijal.
 
Stav zápasu 1:3.

 
Na první šachovnici Jirka Groh předvedl opět kvalitní výkon. Hrál od začátku pozorně a svoji minimální výhodu udržel až do závěru partie. Tam se ukázalo, že soupeř byl vyčerpán,  a tím umožnil naší opoře získat celý bod. Důležitá výhra pro celkový výsledek zápasu.
 
Stav zápasu 2:3.

 
Mirek Řebíček přijel obětavě na tento zápas z lázní. Odpočinutý a s chutí se zakousl do svého soupeře. Hrál trpělivě a svůj tlak neustále zvyšoval. Přesnou hrou donutil soupeře ke vzdání. Ziskem tohoto bodu jsme se velmi přiblížili k výhře v celém utkání.
 
Stav zápasu 3:3.

 
Honza Hamrník si vypracoval slibnou pozici. Měl dvojici střelců a v otevřené pozici to znamená velkou výhodu.V závěru potom hrál přesně, i když byl v časové tísni. V jezdcové koncovce jeho soupeř špatně vyhodnotil pozici a výměnou koně přešel do prohrané pěšcové koncovky. Po postavení dámy už dovedl partii do vítězného konce.
 
Stav zápasu 4:3.

 
Jirka Novák opět bojoval jako lev. Jeho soustředěný výkon se projevil na šachovnici ziskem kvality, později získával další materiál a soupeři nezbývalo než partii vzdát. Hrdina utkání – zařídil naší první výhru v sezoně.
 
Konečný výsledek 5:3.
 
ZÁVĚR
 
Splnili jsme svůj cíl pro tento zápas, tj. získat plný počet bodů. Bylo to ovšem po dramatickém boji, protože hosté se ukázali jako houževnatý celek a při troše štěstí mohli odjet domů se ziskem bodu za nerozhodný výsledek.

 
V příštím utkání se střetneme v derby s vedoucím mužstvem soutěže – Kolínem B. Protože vítězná sestava se nemění, doufám že budou moci všichni za 14 dní nastoupit.
 
                                                                                        Zapsal kapitán V.Uhlíř

Návrat na obsah