Kolín C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín C - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
Sokol Kolín C – Sokol Sendražice B 7,5:0,5
6.11.2016

V druhém kole RP B jsme nemuseli daleko, jen přes Labe do kolínské sokolovny. Se sestavou byly obvyklé drobné problémy, ale vcelku jsme se sešli ve slušném složení.

V sokolovně bylo příjemné teplo, kafe i čaj k dispozici, takže v 9:00 mohl Jindra Vejvoda coby rozhodčí a nehrající kapitán v jednom zahájit zápas.

Dlouho se nic nedělo, pozice byly složité až nepřehledné. Nemohl jsem se tomu věnovat plně, Jirka Vlasák mě značně vytěžoval, takže k jednotlivým partiím toho moc nedodám.

Honza Hamrník na rozdíl od ostatních partií měl pozici jednoduchou, přišel o pěšce, takže soupeř to převedl to věžovky a tu zhruba kolem poledne vyhrál.
0:1

Pavel Křenek pro samou hru zapomněl na čas, dokonce několikrát ani nezmáčkl hodiny, takže mu praporek upadl a bylo po partii.
0:2

Vedle něho sedící Karel Mašín se asi v Pavlovi shlédnul. I když nejprve stál dosti pochybně, pak se docela rozehrál, ale vymýšlel to příliš dlouho a čas byl neúprosný.
0:3

Čeněk Teichmann podlehl po drobné nepřesnosti útoku na sloupci „e“ a musel vzdát.
0:4

Bohouš Sobotka se bránil sice statečně, ale bezúspěšně.
0:5

Ani Mirek Řebíček nezopakoval skvělé výsledky z pumpy i z prvého kola a prohrává.
0:6

Já (Břetislav Hlavica) jsem se proti zkušenému Vlasákovi dost musel bránit, naštěstí v závěru, když už mi šly oči šejdrem, provedl Jirka přechodnou oběť figury se ziskem pěšce, avšak tím mi umožnil remízu věčným šachem
0,5:6,5

Petr Křepelka bojoval jako lev až do samého konce s plným využitím přiděleného času. Dostal se do věžovky s pěšcem méně a v ní si Lubor vedl mistrně. Sice tam byla ještě cesta k remíze, jak si to po partii ukázali, ale kdo to má po těch hodinám čumění na figurky vidět!
0,5:7,5

Prostě se nedařilo, soupeř byl objektivně lepší a navíc mu vycházelo vše na co sáhnul, takže vyhrál zaslouženě. My se musíme soustředit na další utkání proti Nymburku, snad se sejdeme ve slušné sestavě a odčiníme dnešní neúspěch.
Zapsal Břetislav Hlavica, hrající kapitán

Návrat na obsah