Sendražice B - Čáslav A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Čáslav A

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice B – TJ Slavoj Čáslav A   4,5:3,5
10.12.2017

Poslední letošní utkání jsme sehráli doma a přijeli k nám přátelé z Čáslavi. V hospodě bylo útulně a teplo, prostě pohoda, ovšem v průběhu zápasu to na šachovnicích vypadalo úplně jinak a podobné drama jsme již dlouho nezažili.

Prvý bod získal osvědčený hráč pro krizové situace Jiří Rigos Zelenka a tak jsme hned v úvodu vedli.
1:0

Franta Matějček se s čáslaváky zná ze třetího kola, kdy za céčko slavně zvítězil, a zopakoval si svůj výsledek i tentokrát.
2:0

Kapitán Břetislav Hlavica byl tentokrát proti své vůli opět hrající, nejsou lidi, a jeho neblahé tušení se ukázalo pravdivé. Pan Švadlenka je výborný hráč a i když jsem se držel statečně, stačila jediná chybička, kdy místo střelcem jsem vzal koněm a pozice padla a já s ní.
2:1

Petr Křepelka hrál opět svou poziční hru, bohužel z toho nic nebylo a tak nabídl remízu, což soupeř zprvu odmítl avšak po pár tazích sám viděl, že je to na šachovnici celé zazděné a tak z toho byla půlka.
2,5:1,5

Po čase nastoupila posila ze severních hor Karel Mašín. Hrál pozorně, i když drobná chybička ho stála pěšáka, avšak i pak se držel dobře, až na ten nešťastný čas, praporek spadl a bylo vymalováno.
2,5:2,5

Kvůli absenci v našich řadách se Bohouš Sobotka vysunul až na druhou šachovnici, kde vyfasoval ostříleného a protřelého matadora Pepu Pohorského. Bohouš ovšem hrál velmi opatrně a přesně a využil kombinace k zisku kvality. Což Pepa řešil avšak déle než bylo potřeba a čas vypršel a my měli další bod.
3,5:2,5

Honza Hamrník hrál tentokrát vlastně oddílový přebor s Jirkou Novákem. Honzovi se podařilo dostat Jirku pod tlak dvojicí střelců a do časové tísně, kterou ovšem Jirka odblical brilantně a partie skončila remízou.
4:3

Zbýval stále se lepšící Lukáš Kuta. Získal pěšce navíc a měl o hodinu lepší čas, avšak jeho soupeř časovku zvládnul a hrozil postupem pěšců. Hrozby ovšem Lukáš odrazil a v lepší, pravděpodobně vyhrané pozici nabídl pro značně pokročilý celkový čas remízu a tou získal i naše závěrečné vítězství, sice nejtěsnější ale i tak jsou za něj tři poctivé body.
4,5:3,5
Takže přezimujeme se skvělými třemi výhrami a devíti body a to budou veselé vánoce.

Abych nezapomněl na potravu, nabídka byla tentokrát široká, i když počet řízků byl omezen. Na radu předsedy jsem si ho rezervoval a skvěle, i když za předvedený výkon nezaslouženě, si na něm pochutnal.
Zapsal špatně hrající kapitán B.Hlavica.Návrat na obsah