Sendražice B - Nymburk B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Nymburk B

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Sendražice B – TJ Sokol Nymburk B 4:4

8.12.2013


Tuto prosincovou neděli nás béčkaře čekalo poslední letošní utkání. Přijel dosud neporažený soupeř z Nymburka a bylo jen na nás, jak si s ním poradíme. Moc optimističtí jsme ale nebyli, zejména při pohledu na mezery v sestavě. Mrázek bude moci až po novém roce, Řebíček musel zase štípat lístky, Uhlíře opět nepustila žena kvůli rodinné oslavě a taky musel dělat čerta na řepařské drážce, kde se konala mikulášská jízda. Lukša rovněž nesměl skrze rodinné povinnosti. A oblíbený strážce zadních řad Karel Mašín jel do Drážďan pro silonové záclony a okusit svařák na vánočním trhu.

Ale sešli jsme se i v redukované sestavě a mysleli na to, že ani tak často nezáleží na šachovém umění, jako na bojovnosti a nezbytném štěstí. Jen Franta Matějka zaspal po sobotní oslavě, ale i když přišel o půl hodiny později, rychlou hrou vše dohnal.

Bylo půl desáté a mezinárodní rozhodčí Pepa Vagenknecht všechny usazuje a zahajuje utkání.

Petr Křepelka
dle svého zvyku zapletl nepřehlednout síť figur a jejich vazeb a když soupeř bohužel do ničeho nespadl, dávají to za remízu.

0,5:0,5


Pavlovi Křenkovi
byla remíza taktéž nabízena, ale lekl se pozoruhodné pozice na šachovnici Pepy Vagenknechta a tuto odmítl, ale když se Pepova pozice stabilizovala, tak plichtu přijal.

1:1


Josef Vagenknecht
se do toho zamotal, až to vypadalo podezřele a budilo obavy, avšak využil soupeřovy slabé chvilky a uzmul mu vynuceně dámu. Vznikla koncovka dáma proti věži a kobylce plus nějací pěšci, bohužel pozice soupeře byla pevná a tak remíza do třetice.

1,5:1,5


Břetislav Hlavica
byl již ve druhém tahu obdarován pěšcem. Zima to hrál tentokrát překvapivě prapodivně a tak k pěšci přibyl volný pěšec a pak figurka a nakonec, když bílá dáma pronikla černému do zad, i celý bod.

2,5:1,5 a vedeme


Franta Matějček
nastoupil s půlhodinovým mankem na hodinách, hrál bystře, což ho ale stálo pěšce. Výslednou pěšcovou koncovku však soupeř nějak nevyužil a naopak, byl to Franta, který sahal po výhře (aspoň podle hlasů z publika), ale raději zahrál na jistotu nerozhodného výsledku.

3:2


Čenda Teichmann
je až na drobné zaváhání s Kutnou Horou letos remízový a v nelehké partii to potvrdil i tentokrát.

3,5:2,5


A drama nastává! Jsou rozehrané dvě poslední partie a určitě nejsme ti, kteří v nich stojí hůře, takže všichni sendražičtí se opájeli optimistickými výhledy.

Bohužel Bohouš Sobotka
svou pozici neudržel, pěšeček utíkal do dámy a kobylka ho musela za cenu vlastního života sebrat a bez ní bylo krušno až truchlivo.

3,5:3,5


Ač soupeř nabízel Honzovi Hamrníkovi
remízu, Honza je opravdový bojovník a nepřijal ji, bohužel za cenu časové ztráty, kdy po nabídce čekal, jak se vyvine partie Bohouše. Hlasy z publika opět prohlašovaly tuto partii pro Honzu za vyhranou, potíž byla ale dokázat to na šachovnici. To se nezdařilo a v časové tísni navíc to Honza hezkým obratem remizoval.

4:4


Boj do poslední chvilky, seděli jsme tam skoro do půl čtvrté, a to asi ve dvě jsme museli odrazit útok sendražických žen, které tam měly ode dvou nějakou předvánoční besídku.

Ač před zápasem bychom bod brali všemi deseti, po nešťastném průběhu je zde trocha zklamání. V tabulce ale poslední nejsme, to je Pepa Poborský a jeho čáslaváci, včetně dvou zapůjčených velmistrů.


Tady ještě shrnutí výsledků na jednotlivých šachovnicích:A tohle je tabulka:Návrat na obsah