Pečky A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky A - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Pečky A – Sendražice B   3,5:4,5
20.2.2019
 
Vyrazili jsme do Peček třemi proudy. Čenda vlakem z Prahy, Vašek s Honzou vlakem a zbytek se měl sejít v devět na Zálabí u řeznictví Třebovle. Byli jsme tam všichni až na Petra, který čekal u Kasardů. Ovšem je tady telefon a před půl desátou jsme byli v sokolovně v Pečkách, kde již čekal Čenda a po chvilce dorazili i železniční cestující.
Ty tam jsou doby, kdy se ve sklepě sokolovny mrzlo, při novém topení tam bylo jako v pokojíčku, a dokonce doplnili na ty hrozné schody zábradlí!
Pečečtí nechtěli nic nechat náhodě a vyrukovali na nás v základní sestavě! Ani nepamatuju, kde jsme se v základu sešli my.
Překvapivě již po osmém tahu mi (Břetislav Hlavica) nabídl soupeř remízu. Chvilku jsem přemýšlel ale soupeř není žádné ořezávátko a kdybych po odmítnutí prohrál, mrzelo by mě to nejméně do konce týdne, tak smír jsem přijal.
Václav  Uhlíř nastoupil se závazkem zisku půlky bodu a pak také potřeboval být v 14:00 v Kolíně na startu Rigosovy sedmdesátky ve sportovním středisku U Černohlávků. Takže půlku přijal.
Čenda Teichmann, když dostal ve složité pozici též nabídku plichty, přizpůsobil se předchozím hráčům.
No a Honza Hamrník taktéž přijal nabídku remízy, bylo to složité a taky černými na prvním prkně se tolik nevítězí.
Pak ale skončila zábava a nastaly boje. Fanta Matějček měl hezkou vyrovnanou pozici, avšak dostal chuť dát soupeřovi mat a nevšiml si, že on ho bohužel dostává o tah dříve. Té partie, kdy František hrál opravdu pěkně, je škoda.
Následně Petr Křepelka ve složité pozici s horším časem přijímá remízu. I po následné analýze se ukázalo, že tam skutečně nikdo nic neměl.
Pak se karta obrátila. Aleš Lukša ač po plese (nebo právě proto) hrál velmi odpovědně a přímo vědecky, dostal se do lepší pozice a když se soupeř uhmátl a přišel o kvalitu, bylo rozhodnuto, navíc měl Olda značně horší čas a spadl mu digitální praporek.
Bylo to 3,5:3,5 a vše měl na zádech Lukáš Kuta. Ten si připravoval doma zahájení a v podstatě mu to vyšlo. Odvážně obětoval kvalitu za volné pěšce a když v závěru soupeř si špatně spočítal, kdo bude mít dámu dřív, a nechal stát věž, bylo rozhodnuto o partii i o zápase.
Domů jsme jeli zvesela a pokud to za 14 dní v Poděbradech potvrdíme, snad se slunce obrátí a zasvítí i na Sendražice. Ovšem bude to těžké, Poděbrady jsou bez porážky v čele tabulky!
Zapsal B.Hlavica


Návrat na obsah