Sendražice B - Neveklov A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Neveklov A

Archiv družstev > Archiv 2012-13

TJ Sokol Sendražice B – Sokol Neveklov A 7:1

17.3.2013


Po delší přestávce kvůli prázdnému losu v minulém kole jsme na domácí půdě přivítali soupeře z Neveklova. Sokol Neveklov je s pouhou jednou remízou v Čáslavi na posledním místě tabulky skupiny D, tak se papírově předpokládalo naše vítězství. O favoritu utkání nebylo pochyb, neboť mimo první šachovnici jsme měli na ostatních deskách podstatně vyšší ELO než hosté. Sestava byla relativně slušná, Václav Uhlíř se odstavil z důvodu plánovaných zahradních prací, které se nekonaly, jak bylo všechno zmrzlé jak psí lejno.

Nahradil ho na osmé šachovnici černý kůň Jiří Zelenka
, který byl zařazen do mužstva s jasným cílem – vylepšit si stávající ELO. To se doneslo asi i do Neveklova, takže hosté přijeli raději jen v sedmi, navíc ze základní osmičky chyběli tři hráči.

Takže když to ústřední rozhodčí Josef Vagenknecht odstartoval, už jsme vedli.

1:0


Břetislav Hlavica
jako kapitán musel jít příkladem a tak vyhrává po hodině hry, kdy se mu podařilo překvapit soupeře vidlemi a ten to vzdal. V této partii rozhodla perfektní souhra jezdců, proti které neměl hostující hráč šanci a také chuť našeho hráče na vynikající velký řízek, který se pravidelně v neděli podává v naší hrací místnosti.

2:0


Bohouš Sobotka
je velmi solidní hráč a vzal soupeřova krále úspěšným útokem, soupeř vida nekrytelný mat raději hru ukončil. Soupeř mu však usnadnil rychlou výhru tím, že si při obraně svého monarchy nepočínal nejlépe a po šachování ustoupil králem na špatnou stranu a pozice se již nedala udržet.

3:0


Aleš Lukša
sehrál zahájení mírně nestandardně, ovšem ve spolupráci se soupeřem, ale vyšel z toho lépe a přidal další bod do sbírky. I když materiálově byla na šachovnici shoda, o výhře našeho hráče nebylo pochyb. Hlavní rozdíl byl v tom, že měl krásnou souhru figur, kdežto jeho soupeř nebyl dostatečně vyvinutý a po přesné hře Aleše musel kapitulovat.

4:0


Místo Vaška jsem povolal z hor Pavla Křenka
a udělal jsem dobře. Horský vzduch svědčí šachovému umění a Pavel po drobných chybách svého soupeře zesiluje svoji pozici a po proniknutí věže na předposlední řadu rozhoduje partii a přidává další bod.

5:0


Josef Vagenknecht
tentokráte trochu překvapil, obvykle vyhraje za půl hodiny a zbytek hrací doby tráví luštěním sudoku. Tentokrát vydržel u partie až skoro do oběda, výsledek byl ovšem obvyklý. Jeho útočná hra slavila úspěch v celé sezoně a tak tomu bylo i v tomto duelu. Opět oběť materiálu, i když tentokrát jenom pěšce (běžně to bývá oběť figury) a tak nebylo divu, že partii přivedl do vítězného konce. V letošních startech za béčko má z osmi zápasů, ve kterých nastoupil, zisk 7,5 bodů!!!

6:0


Možná pod vlivem tak razantního vedení tentokrát nedotáhl Čenda Teichmann
svou partii do vítězství a spokojil se remízou, ač pozice byla slibná. Jistě na to měla vliv vůně známých sendražických řízků vinoucí se z lokálu a vidina chmelového moku!

6,5:0,5


Vynikající partii sehrál na prvé desce Honza Hamrní
k. Ač měl soupeř ELO větší skoro o dvě stovky, plně s ním celou partii držel krok a což je u Honzy i překvapivé, nebyl v časové tísni! Ta se ale jako stín blížila na oba hráče rovnoměrně, takže se raději dohodli na spravedlivé remíze.

7:1

Dnešní výhrou jsme se v tabulce posunuli na krásné 5. místo. Do konce zbývají jen dvě kola, za tři týdny jedeme na dalekou cestu až do Sedlčan a končíme doma se Sázavou. Pokud budeme hrát tak jako dnes, neměl by dnešní bodový zisk být v této sezóně poslední.

Sepsal Hlavica, doplnil Uhlíř.

Návrat na obsah