Sendražice C - Kostelec C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Kostelec C

Archiv družstev > Archiv 2015-16
Sendražice C - Kostelec C
3.4.2016

Dnešní 10. kolo RSD sezony 2015/2016 - poslední - se zdálo, že bude pouze povinnou společenskou událostí. Domácí Sokol Sendražice C na místě 4. měl 13 bodů, hosté ŠK Kostelec nad Černými Lesy byli 6. se 4 body. Dokonce se ve hrací místnosti ozval hlas dát utkání za 2,5 : 2,5 a jít domů slavit manželčiny narozeniny. Naštěstí mezi domácími byli i bojovní jedinci (Křepelka),  kteří žádali hrát a zvítězit.

Komplikace nastaly hned po 9. hodině. Minuty utíkaly a hosté nikde. První dva členové kostelecké sestavy se v naší hrací místnosti objevili v 9:30 hodin. To už měli spuštěné hodiny a domácí bílí zahráli svůj první tah. Příchozí překvapeně zjišťovali, že se hraje od 9 hodin. Kapitán hostů Bug začal obvolávat chybějící své hráče a při tom nám sdělil, že stejně budou pouze 4. Zatím byla zahájena hra na  2. + 3. šachovnici. Dozvěděl jsem se, že už jsem vyhrál kontumačně.

V 9:47 se dotrmácel Trmal a nastoupil proti Kutovi na 4. prkno. Po něm v 9:52 přišel rozlobený Pecák. V místnosti, do které se opíralo slunce, bylo příjemné teplo. Hráč Pecák na 1. šachovnici požadoval zastínit okno, protože mu jarní slunce svítí do očí. To bylo vyřešeno přestěhováním jejich hrací soupravy do druhé řady k barovému pultu.

Vinou nervozního začátku utkání kapitán domácích nepřivítal hosty a nepřečetl rozesazení hráčů.

Odešel jsem za stavu 3 - 0. Dosud se hrály partie Lukša - Bug a Křepelka - Pecák.

Zjistil jsem dvoje vadné hodiny:  jedny neměly říditka ručiček, u druhých stále padala malá ručička.   Výčep řídila slečna Věra. Podávala vepřový řízek a brambory.
   Zapsal Josef Škoda.

Jako předposlední dohrával Aleš Lukša. Svého soupeře krásně v koncovce různobarevných střelců vytempoval a vyhrál. Převaha 1 pěšce byla nakonec uplatněna.

Poslední partii jsem tradičně ukončil já (kapitán- Petr Křepelka). Soupeř v zahájení ztratil pěšce (objektivně bez kompenzace). Protivník hrál holandskou. Ve střední hře jsem zahrál kombinaci, kdy protihráč vynuceně ztrácel kvalitu. Po dalších 5 tazích soupeř vzdal. Na královském křídle by moje věž sebrala další pěšce a pochod pěšců by vykrystalizoval v dámu. Partie trvala 3,5 hodiny (29 tahů).

Tímto chci poděkovat všem spoluhráčům k pěknému zakončení soutěže. 5:0 se vyhrává velmi zřídka (přesto že hosté nastoupili ve 4 a přijeli o 30 minut později).
Zapsal Petr Křepelka.
Návrat na obsah