Sendražice A - Nymburk B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Nymburk B

Sezóna 2023-24
Sokol Sendražice A - DDM Sokol Nymburk B   6:2
4.2.2024

V 7. kole jsme se utkali v neděli na domácí půdě s rezervou Nymburka. Abychom bojovali o první místo v soutěži a tím i o postup, byla nutná výhra. S tím jsme se před naším soupeřem netajili. Ovšem, že bude naše vítězství tak vysoké, to jsme nepředpokládali. Výsledek je pro hosty velmi krutý, ale lze jej zhodnotit následovně. Do poloviny všech partií byly na šachovnicích vyrovnané pozice, ale v závěru hráčům soupeře docházel dech. Což domácí dokázali dokonale využít.
 
6. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Ve střední hře bylo postavení na šachovnici stále vyrovnané a náš hráč po souhlase kapitána nabídl remízu. Soupeř po dlouhém přemýšlení a po poradě s kapitánem nakonec přijal.
0,5-0,5
 
5. šach. Tomáš Dejmek
Náš nejmladší hráč hraje bojovně a kombinačně velmi dobře. Sehrál velmi dobře zahájení a i když se soupeř vzpamatoval, udělal ve střední hře hrubou chybu. Tím pádem musel partii vzdát. Důležitá výhra v úvodu utkání.
1-0
 
7. šach. Jindra Březina
Hrál od začátku ve svém stylu a neudělal žádnou hrubou chybu. Ovšem takticky to bylo špatné. Silného soupeřova pěšce bránil svojí nejsilnější figurou – dámou. Soupeř využil svých dobře postavených figur, začal mu pronásledovat dámu a o výsledku partie nebylo pochyb. To byla jediná prohra našeho hráče v utkání.    
0-1
 
2.šach. Jiří Groh
Založil partii útočně, poslechl kapitána a pokusil se získat celý bod. I když měl po celou partii iniciativu, na výhru to nestačilo. Ve vyrovnané pozici skončil boj nerozhodně.
05-0,5
 
3. šach. Jiří Novák
Hrál s ohromnou chutí, postavil figury tak, aby mohl útočit, což se vyplatilo. Postupným zesilováním pozice i ziskem materiálu udolal soupeře. Další důležitý bod pro naši výhru.
1-0
 
4. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku aktivně, kombinačně velmi zdařilá partie. Když získal vyhrávající pozici, byl v ohromné časové tísni. Ale po dokončení 40.tahu nebylo o vítězi pochyb.
1-0
 
8. šach. Pavel Křenek
Nestor sendražického šachu si počínal velice zkušeně. Při nestejných rošádách si vybudoval útok na královském křídle, kterému nešlo zabránit. Protože hrál závěr partie brilantně, soupeř dostal dokonce mat. Partie, která rozhodla o našem celkovém vítězství.
1-0
 
1. šach. Michal Běloušek
Náš hostující hráč splnil základní podmínku, to znamená, že odehrál druhé utkání v našem dresu. Tím nebudeme platit pokutu. Bílými kameny začal náš hráč partii s tím, že bude hrát aktivně s cílem získat celý bod. Důvod byl jasný. Rád by totiž hostoval v našem týmu i v příští sezoně a k tomu je třeba postup do vyšší soutěže. Po vyrovnané hře  si v závěrečné části propočítal přesně hrozby  soupeře  a dovedl partii do vítězného konce..
1-0   
 
Co říci závěrem. Kapitán postavil opět dobře družstvo. Původně nominovaní hráči Milan Vančura a Bohumil Sobotka dali přednost těm, kteří v původní nominaci nebyli. Jednalo se o Jana Hamrníka a Pavla Křenka. Ti získali plný počet bodů ve prospěch našeho mužstva. Původně nominovaným hráčům patří moje velké poděkování.
 
 
Zapsal kapitán Václav Uhlíř.   


Návrat na obsah