Pečky A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky A - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2015-16
TJ Sokol Pečky A  - TJ Sokol Sendražice B    4,5:3,5
14.2.2016

Cestu do Peček jsme zvolili kombinovanou, část autem a část vlakem. Když jsem na kolínském nádraží přibíral Pavla s Honzou, rojilo se to tam policií až jsme se lekli, že sebrali Pavla, ale bylo to jen kvůli fanouškům Baníku. Do Peček jsme dorazili včas a všichni. Já se teple oblékl, ve sklepních prostorách šachové klubovny bývala zima, ale v Pečkách si pořídili nové topení a bylo tam jak v pokojíčku.

Utkání mělo velmi překvapivý průběh, takový jsem za svou šachovou kariéru ještě nezažil.

Asi po deseti minutách hry nabízí Milan Vančura Jindrovi remízu a ten ji přijal vcelku bez přemýšlení.
0,5:0,5

Pak se chvilku hrálo ale následně Bohouš Sobotka taktéž nabídl půlku a rovněž byla přijata.
1:1

Vašek Uhlíř předem hlásil, že spěchá do Kolína, a tak i jeho partie skončila nerozhodně.
1,5:1,5

Já (Břetislav Hlavica) jsem se jako kapitán na takový nedostatek bojovnosti nemohl dívat a abych učinil zásadní krok kupředu, nabídl jsem plichtu taky. Bylo přijato.
2:2

Tím padly veškeré zábrany a postupně remizovali i Mirek Řebíček, Pavel Křenek i Honza Hamrník na první desce.
3,5:3,5

Jediný kdo i nadále vzdoroval byl Pepa Vagenknecht. I tomu byla remíza nabídnuta, avšak hrdě ji odmítl. Takže zdravé jádra Sendražice i Peček se odebralo do blízké nálevny sledovat boj z povzdálí a Pepa bojoval na šachovnici. Upřímně řečeno byla jeho pozice lepší a i zvolený plán byl správný. Nicméně nebyl by to Pepa, kdyby se mu do výkonu nevloudily drobné rigosovské chybičky. Tou prvou se v rozhodující fázi útoku na krále připravil o vítězství a tou další zvlášť tragickou i o tu remízu.
4,5:3,5

Sdělili jsme toto telefonicky do nálevny, což jen zvýšilo tempo, jedni zapíjeli žal a druzí pili na radost. Cestou se samozřejmě sendražická část stavila do restaurace v Kolíně na nádraží, kde se k nimi připojil i Jirka Novák cestující z Českého Brodu, kde slavili výhru s Čáslavi. Jak to pak celé dopadlo netuším ale asi dobře, protože v TV Nova nic nehlásili.

Do konce nám zbývá už jen jedno kolo doma právě s Českým Brodem a snad se nám podaří tu Čáslav napodobit.
Zapsal Břetislav Hlavica
Návrat na obsah