Vlašim B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Vlašim B - Sendražice A

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Spartak VLAŠIM „B“ - TJ Sokol SENDRAŽICE „A“   3 : 5

20.11.2011

Našemu dalšímu vystoupení v krajské soutěži předcházela omluva velkého množství hráčů. To jsem ještě za svoji éru v Sendražicích nezažil, aby se z různých příčin omluvilo tolik lidí. Takže podle soupisky:  Ing. Seifert (mistrovské utkání v Rakousku), Řebíček (služba), Sobotka (mimo ČR – Finsko), Vančura (Šumava), Hamrník (pracovní povinnosti), Ing. Vagenknecht (rozhodčí v Turnově na II. lize).

V sestavě, která se podařila dát dohromady jsem s velkým úspěchem nepočítal. Ale celkový výsledek utkání mě přesvědčil o tom, že nominovaná sestava byla plná bojovníků, kteří se zasloužili o první vítězství „A“ mužstva v šachové sezoně 2011/2012.

Utkání bylo zahájeno v 10:00 hod. v klubovně Sporthotelu ve Vlašimi.

Partie z naší strany byly rozehrány velmi dobře a tak moje pesimistická předpověď nebyla na místě. Vyrovnané boje a na některých deskách dobré pozice, které by se mohly dotáhnout až k vítězství, to mě příjemně překvapilo.  

Jako první dohrál Vláďa Mrázek, který i když hrál bílými kameny se svým soupeřem dohodl na remíze.


Stav zápasu 0,5 – 0,5.

Pavel Křenek obětavě nastoupil k zápasu jako náhradník. Partii nerozehrál špatně, ale ve střední hře nespočítal zápletky správně, ztratil materiál a partii vzdal.  


Domácí se ujímají vedení 1,5 – 0,5.

Po oboustranně ostré hře během celé partie nezvládl v závěru propočet kapitán  Václav Uhlíř a při útoku na krále sice pohrozil jednotahovým matem, ale soupeř viděl dále a mat dával dříve. Nezbývalo než partii vzdát.

Domácí tím zvyšují stav zápasu na 2,5 – 0,5.

Za tohoto stavu dostal nabídku na remízu Ing. Groh, ale s pěšcem více odmítl. Po obhlédnutí pozic na šachovnicích, kde se ještě hrálo, jsem odhadl výsledek zápasu na 4:4, což by pro nás byl jistě úspěch, když jsme nebyli v nejsilnějším složení.

Jindra Březina si vedl ve své partii od začátku velmi dobře, hrál s lehkostí a svoji pozici stále vylepšoval, získával i materiál a soupeři nezbylo než kapitulovat. Upravil tak stav zápasu na 1,5 – 2,5 v náš neprospěch.

Tento stav však netrval dlouho. Ing. Teichmann, který hrál podnikavě a vycházel z pevné pozice, dovedl svůj bezchybný výkon až k zisku celého bodu a vyrovnal tím stav zápasu na 2,5 – 2,5.

Ve zbývajících třech partiích dohrál jako první Jirka Novák. Jeho soupeř překročil čas a tak v letošní sezoně náš spolehlivý hráč docílil toho, že jsme v utkání poprvé vedli. Upravil tak skóre na 3,5 – 2,5 v náš prospěch.

Na první šachovnici hrající host Ing. Groh potvrdil, že bude v našem týmu určitě posilou. Po zisku dvou pěšců dovedl svůj výkon až k vítězství a zajistil tak naše vítězství v celém utkání. Vedeme 4,5 – 2,5.

Jako poslední dohrál Břéťa Hlavica. Měl po celou partii o pěšce více, vypadalo to optimisticky, ale nakonec remíza stačila k tomu, abychom odjížděli z Vlašimi s překvapivým vítězstvím 5 – 3.

Rozhodčí : Macků Emil
 
1 Macků Emil 1995 0 : 1   Groh Jiří 2117
2 Filip Vojtěch 1801 0 : 1   Březina Jindřich 1942
3 Pýcha Patrik 1789 0 : 1   Novák Jiří 1962
4 Houdek Daniel 1921 ½:½ Mrázek Vladimír 1962
5 Innemann František 1888 1 : 0 Uhlíř Václav 1825
6 Vonderka Luká
š 1822 0 : 1 Teichmann Čeněk 1829
7 Hašek Tomáš 1802 1 : 0 Křenek Pavel 1800
8 Lalouček Miroslav 1682 ½:½ Hlavica Břetislav 1676

Za 14 dní hrajeme opět venku, jedeme do Lysé n.L., kde se utkáme s vedoucím celkem soutěže, domácím „D“ týmem. Velké ambice si neděláme, ale bojovat budeme o co nejlepší výsledek.

Komentář vytvořil kapitán „A“ mužstva Václav Uhlíř.

Návrat na obsah