Kolín C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín C - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Kolín C – TJ Sokol Sendražice B 5:3

24.11.2013


V neděli jsme se museli poprat s dalším soupeřem regionálního přeboru C a to z Kolína. Výhodu to mělo, že nebylo třeba nikam cestovat. Nevýhoda spočívala v síle soupeře, na každé šachovnici nás v ELO převyšovali minimálně o sto, častěji ale i o dvě stě bodů.

V kolínské sokolovně bylo velmi příjemně, ač nás někteří škarohlídi strašili nevytopenou ratejnou, bylo tam teploučko jako v pokojíčku. Ze základní sestavy nám chyběl Vláďa Mrázek (má šichty) a Pepa Vagenknecht, který pískal první ligu. Kolínským chyběla pouze jednička Vesecký, který startoval za Nymburk v krajském přeboru.

Prvý končil Čenda Teichmann
, který se nechtěl rvát s kamarádem a tak to dali za velmistrovskou remízu. Při hodnocení jeho partie musíme konstatovat, že byl po celý průběh aktivnější, ale partie nakonec skončila spravedlivým výsledkem.

0,5:0,5

Pak následoval se stejným výsledkem Honza Hamrník
. Nabídka remízy na prvé desce, kdy soupeř hraje bílými a má ELO o 200 výše, ta se neodmítá. Honza v letošní sezoně úvodní partie, které měl dobře založeny pokazil a tak se potřeboval chytit. Výborná remíza se silným protivníkem.

1:1

Václav Uhlíř
zabojoval avšak nic se neuchytilo, tak to byla další půlka. I když náš hráč měl bílé figury, nepodařilo se mu tak jako v minulých kolech získat převahu a tak nerozhodný výsledek odpovídal pozici na šachovnici.

1,5:1,5

Petr Křepelka
bohužel přehlédl vazbu a přišel o pěšce, pak i o druhého a třetího a i když bojoval, spolu s výrazně horším časem byla partie ztracená.

2,5:1,5

Břetislav Hlavica
vyfasoval obávaného a protřelého majora. Hráli jsme to oba dosti opatrně, pak jsem se snažil kalit vodu útokem na královském křídle, avšak když mi Lubor nabídl remízu, rád jsem ji přijal.

3:2

Pavel Křenek
se jak je jeho zvykem velmi snažil prosadit, soupeř byl ale proti a všechny hrozby odrazil, takže zase jen půlka. Aktivní hra po celou partii i dobrá pozice nakonec na výhru nestačila.

3,5:2,5

Bohouš Sobotka
soupeře přehrál v zahájení, získal pěšce a podle mého letmého pohledu mohl dobýt i druhého, avšak hrál něco jiného, takže soupeř se ubránil a pěšce dobyl zpět, spolu s dalšími dvojka. Vypadala koncovka pro nás špatně, ale Bohouš oběti figury to zvrátil a tak další plichta. Během hry, v době kdy mohl získat druhého pěšce asi jediná partie, kterou jsme mohli vyhrát.

4:3

Partie Mirka Řebíčka
se mi zdála nadějná, sice měl soupeř dvojici střelců, ale v zazděné pozici je podle mě moc uplatnit nemohl. Bohužel si však pomohl obětí figury a pak už se to sypalo a prohráli jsme.

5:3


Abych to shrnul, morálně jsme sice obstáli, ale místo bodů si vezeme prd. Ale objektivně řečeno, výsledek odpovídá průběhu hry.
A ještě tabulka - zatím poslední nejsme !Zapsal Hlavica, doplnil Uhlíř.Návrat na obsah