Lysá F - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Lysá F - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
Joly Lysá F - TJ Sokol Sendražice A   1:7
23.2.2020

23.2. jsme zajížděli k utkání do Lysé. V 8:29 odjez z Kolína (já, Vašek Uhlíř, Jirka Novák), po cestě nastoupili ještě Jirka Groh, Milan Seifert a Jindra Březina. Z Prahy dorazil rovněž vlakem Pepa Poborský a z Ústí nad Labem Pavel Křenek.
 
Přibližně v 10:05 zahájeno. Domácí nastoupili bohužel jen v 7, takže jsem měl černého Petra.
1-0 vedeme kontumačně.
 
Jako 2. vyhrál Vašek Uhlíř, když soupeřce dal brzy po zahájení (italská hra) vidle koněm na dámu a krále. Následně získal ještě lehkou figuru a konec.
Vedeme 2:0
 
Jako 3. dohrál Pavel Křenek. Soupeřku přehrál v zahájení, získal pěšce, zanedlouho 2. pěšce a následovala brzká kapitulace soupeřky v 21. tahu.
Vedeme 3:0
 
Zanedlouho vítězí v miniaturce Jirka Novák (21 tahů). Na soupeřce získal kvalitu. Rozhodující tlak na dámském křídle korunoval krásným matovým útokem. Soupeřka před neodvratitelným dvoutahovým matem vzdala.
Vedeme 4:0
 
Jindra Březina v rovné pozici (hrála se sicilská) nabídl remis s vědomím, že postačuje k našemu celkovému vítězství. Soupeř přijal.
Vedeme 4,5:0,5
 
Další partii se podařilo vyhrát Milanu Seifertovi, kdy soupeř už po 4. tahu stál méněcenně. Po pátém tahu už to bylo přes -2. Následoval zisk 2 pěšců. Další proces už byl jen otázkou techniky. Soupeř vzdal až v momentě postavení dámy.
Vedeme 5,5:0,5
 
Předposlední dohrál Pepa Poborský. Po zahájení stál mnohem lépe, soupeř hrál nepřesně, ztratil pěšce. Po hrubé chybě následovala jednoduchá taktika, zisk figury a brzký konec.
Vedeme 6,5:0,5
 
Poslední partie byla nejzajímavější. Mladý soupeř vzdoroval velmi srdnatě. Hodnocení se přelévalo po chybách obou stran. V jednu chvíli svítila pro Jirku Groha výhoda přes +3. Po chybě (vrácení kvality) ale stál hůř a hodnocení se otočilo na 2. stranu. Po zjednodušení vznikla věžovka, která vyústila v remis.

Celkově vítězíme 7:1.
 
Po dnešku jsme stoprocentně zachráněni. Máme 15 bodů a náskok nedostižný na pás sestupu. V případě že se za 3 týdny podaří porazit Béčko Dobrovic, můžeme pomýšlet reálně na 5. místo a vyrovnat týmové maximum z předešlé sezóny 18 bodů. Skončit před Kolínem a Českým Brodem se počítá.
Sepsal Petr Křepelka.


Návrat na obsah