Sendražice C - Čáslav B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Čáslav B

Archiv družstev > Archiv 2015-16
TJ Sokol Sendražice C - Slavoj Čáslav B   3:2
7.2.2016

V 7. kole nás čekala rezerva Čáslavi. Hráli jsme doma v hospodě společně s naším Áčkem (hostilo lídra soutěže z Vlašimi).
V místnosti bylo velmi teplo a pěkně vydýcháno. Čáslav nastoupila bez prvních dvou hráčů základní sestavy. Úkol zněl jasně - bezpodmínečně vyhrát a oplatit tak soupeři prohru z minulého klání.

Jako první bohužel prohrává František Matějček. Odmítl nabídku remízy a hrál dál. Pokračování z jeho strany bylo ale nepřesné a soupeř trestal.
Prohráváme 0:1

Jako druhý prohrává Jirka Semerák. Stalo se mu osudným slabé postavení krále. Před neodvratitelným matem soupeři vzdal.
Prohráváme 0:2

Jako třetí dohrává Lukáš Kuta. Po celou dobu partie stál dobře a přesně se trefoval do slabin soupeře. Soupeř tlaku Lukáše neodolal a prohrává.
Stav 1:2

Následně vyhrává Pepa Vagenknecht. Stál výborně od zahájení. Získal pěšce a následně další materiál. V pozici s kvalitou a dvěma pěšci více soupeř vzdává.
Srovnáno 2:2

Po 3 hodinách hry končí moje partie (Petr Křepelka). Soupeř hrál zahájení korektně, ale ve střední hře zahrál pár jalových tahů. Tím mi dovolil získat iniciativu a pěšce. V koncovce rozhodli moji postouplí 2 pěšci na 6. řadě. Nakonec hrál soupeř až do úplného konce a nechal si dát neodvratitelný mat.
Celkově tedy vítězíme 3:2. Odveta se vydařila.
Zapsal kapitán týmu Petr Křepelka
Návrat na obsah