Memoriál Oldy Hájka - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Memoriál Oldy Hájka

Ostatní turnaje
47. ročník Memoriálu Oldy Hájka v Ústí nad Orlicí.
Tradiční bleskový turnaj, který se koná v Ústí nad Orlicí vždy na druhý svátek vánoční, tedy 26.12.2015 je z naší strany v posledních letech pravidelně navštěvován. V letošním roce se naše výprava rozšířila o Aleše Lukšu, nechyběl nejúspěšnější hráč z našeho blicáku Jirka Novák a dále nositelé bleskového ELA Honza Hamrník a Vašek Uhlíř.

Výpravu doprovázel Rigos Zelenka, který jako protřelý železničář se staral o cestu tam i zpět. Cesta vlakem utekla jako voda, žádné zpoždění, vlak dorazil do Ústí n.O. přesně podle jízdního řádu. Následovala 20 minutová chůze do hrací místnosti a úderem 10.00 hod. jsme dorazili k šachovnicím. Nehrající kouč Jirka Zelenka určil sportovní cíle pro celou výpravu a mohlo se začít.

V příjemném prostředí Sport Music Clubu se odehrál další ročník Memoriálu. Na startu se sešlo mnoho známých z minulých ročníků, takže atmosféra byla velice přátelská a během turnaje nedošlo k jedinému sporu. Tím měla hlavní rozhodčí v osobě Kateřiny Šmajzrové ulehčenou práci.

Náš sportovní výsledek tentokrát nebyl vůbec špatný. Velmi dobrou hrou příjemně překvapil náš nejlepší blicař Jirka Novák, který obsadil nádherné 9.místo. Ostatní splnili výkonnostní cíle, v konečné tabulce se pohybovali okolo svého nasazení. Celkem hrálo 54 šachistů a další umístění našich hráčů bylo následující:  36. Jan Hamrník 38. Vašek Uhlíř a 49. Aleš Lukša.

Turnaj měl hladký průběh, organizátoři zaslouží pochvalu, švýcarský systém na 13. kol byl sehrán do 14.00 hod. Následovalo předání cen. Naše cesta vedla opět pěšky na nádraží v Ústí n.O., ale protože jsme měli dosti času, zavítali jsme ještě do hotelu Avion, kde jsme dobrým pivem spláchli guláš, který byl podáván během turnaje.

Zpáteční cesta vlakem proběhla opět hladce. Pila se slivovice s velmi příjemnými spolucestujícími, které kontaktoval Jirka Novák. Jednalo se o dvě dámy, které cestovaly z Luhačovic do Jaroměře. Na revanš nám nabídly svačinu a cukroví. Hezky prožitý šachový den v jarním počasí udělal všem účastníkům radost. Již nyní se těšíme na další ročník, který se bude hrát v Ústí nad Orlicí 26.12.2016.
Průběh svátečního dne zaznamenal V.Uhlíř.
Návrat na obsah