Nymburk C - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Nymburk C - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2013-14

DDM Nymburk C - Sokol Sendražice C 4:1

5.1.2014

Dnes ráno byla mlha jako v Londýně, ale provoz aut naštěstí slabý. Jenom za Poděbrady se objevovala auta s naloženou řepou. Neklamné znamení blízkého cukrovaru Dobrovice.

I když jsme ještě na pumpě OJL vyslechli právě přicházejícího nymburského rodáka Josefa Vagenknechta stran hrací místnosti DDM Nymburk, stejně jsme ve městě bloudili. Bohužel doba kolem 9. hodiny v neděli ráno je nešťastná. Liduprázdné ulice, chodců minimum. Jen pár pejskařů venčících své chlupaté kamarády a pár do kostela spěchajících babek. Ty vesměs o Domu dětí a mládeže nikdy neslyšely. Navíc vystrašeny televizním Jackem Rozparovačem (který také "pracoval" za mlhy) se bály přepadení. Až jeden nebojácný chlap provázený obrovitým vlčákem nás nasměroval správně. Dokonce nás upozornil na Zákaz vjezdu k DDM.


Pamatoval jsem si tu kytaru na plotě. Cukrárna v přízemí kde jsme kupovali dorty už dávno není. Místo ní je v domě realitní kancelář.


Do hrací místnosti jsme vstoupili v 9:25 hod.; soupeři už byli připraveni. Přezůvky nejsou nutné. Jiří Zelenka přijel vlakem a meškal o patro výše. Sledoval tam domácí derby NBD - NBE. Sebou "na kepek" si přivezl svého Favorita, kterého měl uvázaného venku u značky Dej přednost v jízdě.


Teplota ve hrací jmístnosti nebyla vysoká, svetr se mile unesl. Kromě vyrušujících domácích hráčů tam byl klid. Podávala se na přání káva (Zima).


Před utkáním se soupeřem NBC, který po 4 kolech vede skupinu RSD se 12. body, jsme si velké ambice nekladli. Brali bychom i výsledek 3 : 2. Spíš jsme čekali 5 : 0. Takže se 4 : 1 jsme vlastně spokojeni. Tím spíš, že 4 poslední naši hráči byli náhradníci.


Jako 1. skončil Jiří Zelenka
prohrou. Spílaje sám sobě znechuceně odešel. Odvázal řetěz svého Favorita od značky a za trest jel na kole z Nymburka až do Sendražic k hostinci U Černohlávků. Tam se u Václava Uhlíře hlásil o potrestání.

2. jsem skončil já
(Josef Škoda), když mi ve 30. tahu soupeř nabídl remízu. Jako 3. remízoval Lukáš Kuta, 4. následovala prohra F. Matějčeka a nakonec dlouhý a marný boj P. Křepelky. Ten skončil ve 13:20 hod.

Výprava se napěchovala do Toyoty a zastavila až v Sendražicích Na Ovčárce před restaurantem.


Komentář sepsal Josef Škoda.


Návrat na obsah