Kolín C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín C - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Kolín C – TJ Sokol Sendražice B   5:3
25.11.2018
Z Kolínské sokolovny se moc bodů nevozí, to jsme věděli předem. Sestavu jsme až na drobnosti, které by ale na výsledek vliv neměly, dali celkem dobrou. Bohužel kolíňáci se rozhodli nic neponechat náhodě a sešli se kompletně v základní sestavě. To se nám nepovedlo od začátku a obávám se, že se ani nepovede do konce soutěže. V sokolovně bylo teplo, kávu jsme si mohli uvařit a tak již v časnou hodinu 9:00 rozhodčí Jindra Vejvoda zápas zahájil.
Prvý půlbod získal Honza Hamrník, který od soupeře dostal asi po hodině hry nabídku, která se neodmítá, protože na první desce bývá obvykle horko.
Následoval s remízou Petr Křepelka, po přechodu do věžovky to bylo nejasné pro obě strany a nikdo nechtěl riskovat.
V podstatě vzápětí plichtil i Mirek Řebíček, asi to byl úspěch, protože šly řeči, že stojí mírně hůř.
No a k celkové smírné atmosféře jsem se přidal rovněž (Břetislav Hlavica), protože Jirka Vlasák je obávaný soupeř a není radno si s ním příliš zahrávat.
Pak přišlo neštěstí v podobě jinak dobře hrajícího a i slušně postaveného Bohouše Sobotky, kdy na něj František nastavil past v podobě fiktivního zisku figury, z čehož se ale naopak vyklubala její ztráta a tak Bohouš vzdal.
Aleš Lukša neudělal žádnou chybu a oba soupeři splétali pavoučí sítě, do kterých se ale nikdo z nich nechytil, a tak to byla další remíza.
Heroický výkon podal Lukáš Kuta. Sice nejprve smlsnul otráveného pěšce a před hrozícím matem se musel vykoupit ztrátou figury, ale pak pečlivou hrou proti velezkušenému soupeři pozici udržel a vydoloval cennou  půlku.
Poprvé nastoupil v této sezóně za Sendražice Milan Vančura. Výkonem určitě nezklamal, naneštěstí povolil přechod do uzavřené koncovky, kde měl střelce proti pohyblivějšímu jezdci, a k naší smůle hrál soupeř precizně a výhodu využil k zisku bodu.
Abych to shrnul, moc naději jsme si v Kolíně nedělali, spíše jsem se obával že dostaneme větší nakládačku. Schválně jsem si sečetl průměrné ELO, oproti našim 1677 měla sestava Kolína 1919! Takže máme v soutěži velkou rošádu a za 14 dní se můžeme těšit doma na Čáslav.
Zapsal Břetislav Hlavica, hrající kapitán.


Návrat na obsah