Sendražice C - Kostelec C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Kostelec C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice C - Kostelec nad Černými Lesy C   1:4
25.2.2018

Předposlední utkání družstev v sezóně se nám nepovedlo. Kostelečtí přijeli kromě dvou prvních hráčů v silné sestavě a kompletní. U nás nastoupil jen Kuta ze základní soupisky, ostatní byli náhradníci. V místnosti bojovalo talé naše Áčko s Nymburkem, takže bylo plno.

Nejprve prohrál Tomáš Dejmek, ačkoliv se dlouho držel a velezkušený Ivan Pecák (ELO 1603) ho nakonec pochválil. Tomáš si neuhlídal matový závěr a bylo to 0:1.

Já (Jirka Semerák) jsem vyfasoval naštěstí hráče s menším ELO, který navíc neuměl zahájení Aljechinky, získal jsem už v 6.tahu pěšce a pak to byla jen "otázka techniky" - jak říkával nebožtík Fabián z Českého Brodu. Vyrovnal jsem tedy na 1:1.

Potom se dlouho nic nedělo, až se hra rozsypala prakticky zároveň. Krátce po sobě prohrál Jirka Zelenka (nepochopil jsem jejich zahájení) s Pecákem mladším, který má ovšem ELO o 321 bodů vyšší.

Potom následoval Lukáš Kuta když vzdal Nimcovičovu hru s velmi dobrým panem Pariditisem (ELO téměř o 400 lepší).

František Matějček vzápětí vzdal pěšcovou koncovku kdy měl krále v nevýhodné pozici a soupeř o pěšce více. Zde se utkali podle ELO téměř vyrovnaní soupeři.

Dnes jsme na soupeře bez našich hráčů z popředí soupisky prostě neměli a prohráli dosud nejvyšším rozdílem v sezóně  1:4. Už nás čeká jen nejsilnější družstvo Kolína, takže slibné 2.místo si určitě neudržíme. Ale šachy nás stále baví!
Zapsal nejstarší hráč Jirka Semerák.Návrat na obsah