DDM Poděbrady - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Poděbrady - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
DDM Symfonie Poděbrady – TJ Sokol Sendražice B   5,5:2,5
3.2.2019
V nepříznivém počasí jsme se vypravili do Poděbrad. Vždy na počátku roku tam zajíždíme a pokaždé je opravdové zimní počasí. Jeli jsme vlastně třemi auty, protože Františka zapomněla žena vzbudit a tak to doháněl svým autem a dorazil jen s pěti minutami navíc.
Hrací místnost v Poděbradech je luxusní, vytopená, klidná a veliká. Jen kafe nám neuvařili ale v budově je automat produkující docela slušné nápoje.
Hned v úvodu se zasloužil o komickou vložku kapitán hostů, kdy jsem si zasedl k volnému stolu a zahájil i hru, až se Aleš podivil, jak to že hraji na osmém prkně. Jak tam Fanda chyběl, já odpočítal 4. šachovnici v řadě, taky jsem měl bílé a sedl si.
Takhle rychle jsem (Břetislav Hlavica) snad ještě nezvítězil, po ¾ hodiny bylo hotovo. Hrál jsem poprvé  v oddíle oblíbenou Řebíčkovu indickou, a když soupeř smlsnul otráveného pěšce, ztrácel figuru a protože si zvolil nestandardní způsob obrany, posléze i dámu a vzdal.
Ukázalo se, že opravdu první vyhrání z kapsy vyhání. Aleš Lukša střádal plány avšak jeho zavřený střelec proti kobyle toho moc nedokázal a tak když ho nevyměnil, stálo ho to v dalším průběhu partii, protože kobylka mu vyplenila pozici jak krtek zahrádku.
František Matějček to sice sehrál dobře, ale na něj časná hodina asi zanechala stopy a tak nechal v zamyšlení stát dámu a bylo hotovo. Což mrzí o to víc protože jeho pozice byla slibná.
Petr Křepelka dle svého zvyku postavil složitou zazděnou pozici, ve které podle následné analýzy stál malinko lépe, na vítězství to nebylo a tak se dohodli na plichtě.
Honza Hamrník na prvé desce narazil na silného a stále se lepšícího soupeře a v kombinaci ztratil věž a bylo to.
Lukáš Kuta hrál opět svou oblíbenou variantu bez rošády, bohužel doplatil na špatného střelce proti agresivnímu jezdci, byl ohrožován zdvojenými věžemi na volném sloupci a když je vyměnil, soupeřův jezdec posbíral Lukášovy pěšce jako borůvky a opět tragický konec pro Sendražice.
Skvěle jako z učebnice zahrál Milan Vančura.  Získal pěšce a v koncovce jasně ukázal, jak a proč je v takových pozicích kůň lepší než střelec. A když si ve středu vytvořil dvojici volných pěšců, bylo po partii.
Bohouš Sobotka se statečně držel nejdéle, v zápletce vyměnil dámu za dvojici věží avšak soupeři k jeho dámě ještě zůstal střelec navíc a když si ho uvolnil, dáma dokonala dílo zkázy v sendražických řadách a mohli jsme zabalit a jet opatrně na rozbředlém sněhu do Kolína.
V dalším kole nás čeká Kolín, to určitě nebude taky žádná legrace. Ještě že hrajeme doma a za úspěchy i neúspěchy budeme odměněni vyhlášeným sendražický řízkem!
Zapsal Břetislav Hlavica.


Návrat na obsah