Sendražice A - Nymburk B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Nymburk B

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
TJ Sokol Sendražice A - DDM Sokol Nymburk B   6,5:1,5
20.11.2021

Překvapila výše vítězství
 
Ve 3. kole jsme se utkali v sobotu v naší hrací místnosti „U Černohlávků“ s rezervou Nymburka. Předpokládal se vyrovnaný boj, ale nakonec k němu nedošlo. Hosté totiž přijeli jen v sedmi, takže jsme vedli již před zahájením hry 1:0.
V naší sestavě chyběli pouze Ing. Seifert a Jindřich Březina, oba nemocní..
Utkání zahájil v 10:00 hod. rozhodčí Jiří Novák..
 
1. šach. Michal Běloušek uhrál remízu až po pěti hodinách hry. Ztratil pěšce, ale bojovným výkonem si vylepšil pozici, aby  nakonec souhlasil s remízou. Partie skončila jako poslední. A po krátké analýze se zjistilo, že mohl hrát na výhru, bohužel si v časovce nevybral vítězné pokračování. Nicméně v průběhu hry dělali chyby oba a tak je plichta spravedlivá.
 
2. šach. Ing. Groh hrál vyrovnanou partii jen do doby, než bílý ztratil figuru v důsledku špatně vyhodnocené kombinace, přehlédl mezišach . Potom už to byla jen technická záležitost vedoucí k výhře našeho hráče.
 
3.šach. Jirka Hynek založil partii pevně a pozičně měl malou výhodu. Protivník se však úporně bránil a tak rozhodnutí padlo až v závěru, kdy v časovce soupeř udělal taktickou chybu. Ve věžové koncovce si Jirka počínal velmi dobře a donutil svého soupeře ke kapitulaci.
 
4. šach. Jirka Novák hrál od začátku partie pozorně, nepouštěl se do žádných dobrodružství a s jedním z nejsilnějších hráčů Nymburka pohodlně remízoval. I když v průběhu hry neviděl vyhrávající tah …
 
5. šach. Jan Hamrník bílými figurami sehrál nejhezčí partii zápasu. Připravil si útok na krále a po oběti figury dokázal partii ukončit matovým útokem.
 
6. šach. Václav Uhlíř zvolil černými výměnu těžkých figur. Potom přijal nabídku soupeře a partie skončila velmistrovsky nerozhodně.
 
7. šach. Pepa Poborský hrál od začátku velice pěkně a pevnou hrou soupeře přehrál. Odmítl nabídku remízy a v závěru svého soupeře po jeho fatální chybě přímo deklasoval.
 
8. šach. Petr Křepelka neměl soupeře a tak utkání pro nás začalo bodovým ziskem.  
 
Po odehraném 3. kole jsme v tabulce vzhledem k lepšímu skóre na prvním místě. Velkou zásluhu na všech vítězstvích má disciplinovanost všech našich hráčů. To, že se scházíme v co nejsilnější sestavě přináší zasloužené úspěchy.Návrat na obsah