Sendražice A - Dobrovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Dobrovice A

Sezóna 2022-23
Sendražice A – Dobrovice A 3:5
26.3.2026

Na závěr sezóny čekalo áčko utkání s vedoucími a postupujícími Dobrovicemi. Ti přijeli oproti základu s šesti náhradníky, ale podle ELA to pořád byli silní soupeři, což se ostatně ukázalo i ve hře.
Hrálo se na hřišti, od kamen bylo teplo a Alešův kávovar udělal dobrou službu.

 
Jirka Novák bojoval až do 12. tahu, kdy nabídl remis a ta byla přijata. V mezihře si ještě stihl vytvořit nádherného trojpěšce!
0,5:0,5
 
Petr Křepelka remízu nabídl překvapivě už v 11. tahu a tak se nekonala žádná složitá pozice jako obvykle.
1:1
 
Milan Vančura bojoval jako lev až do 16. tahu a partie skončila taky smírem.
1,5:1,5
 
Jindra Březina se zapletl, partie to nebyla jednoduchá a skončila v 17. tahu nerozhodně.
2:2
 
Michal Běloušek bojoval nejen se soupeřem ale hlavně jako většina našich hráčů i s časem. V závěru měl na hodinách minutu proti soupeřově hodině! Sice časovou kontrolu zvládnul, ale v tom tlaku v závěru nehrál jak je zvyklý a prohrál.
2:3
 
Pavel Křenek se od počátku trápil jak s časem, tak s pozicí. Po chybě dovolil soupeři kombinaci, která Pavla stála figuru, a i když ještě bojoval a sázel na volného pěšce, marně.
2:4
 
Za tohoto stavu musel Pepa Poborský hrát na výhry a odmítnout nabídku remízy. Stal dobře avšak za cenu mizerného času a v 38. tahu mu spadl praporek.
2:5
 
Jirka Groh bojoval jako vždy, po útoku na krále mohl rychle vyhrát, což bohužel neviděl. Tak přešla partie do věžovky, a to jsou podle Humla vždy remízy, ovšem soupeř už toho taky měl dost a nechal si dát pěšcem vidličku na krále a na věž.
3:5

Takže jsme prohráli a protože ostatní konkurenti sestupu ne, zůstal černý Petr na nás a můžeme se těšit na regionální přebor. Tím padá i béčko z personálních důvodů do pralesní ligy, i když jsme se v závěru zázračně zachránili.
Sezóna to byla povšechně mizerná, snad to Vašek vyhodnotí, co se to stalo, já netuším.
 
Zapsal B.HlavicaNávrat na obsah