Pečky A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky A - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Pečky A – TJ Sokol Sendražice B 5:3
18.2.2018

Do složení sestavy B - mužstva pro dnešní předposlední utkání 8. kola RPC Pečky A - Sendražice B promluvila hlavně chřipková epidemie a také konání 51. ročníku Jizerské 50, kterého se zúčastnili dva naši čelní hráči. Kapitán Hlavica byl nucen povolat 3 náhradníky. Současně byl přeložen začátek utkání na 10. hodinu.

Ve hrací místnosti bylo teplo, některým až horko. Domácí nastoupili s 1 náhradníkem. Občerstvení se nepodávalo, pouze takové jaké si kdo sám přinesl z domova.

Postupně končily partie: Sobotka 0,5; Hlavica 0,5; Škoda 0, Semerák 0; Řebíček 0,5; Kuta 1; Uhlíř 0,5; Hamrník 0.

Poslední hrající z našich Jan Hamrník, kterému chyběly do konce partie 2 minuty, limit splnil a předepsaný počet tahů dotahal. Posádka auta už oblečená a připravená k odchodu se znovu svlékla a hra na 2. šachovnici pokračovala. Kdyby náš hráč zvítězil byl by celkový výsledek utkání 4 - 4; čili celkově remíza.

Kapitán hostů pan Hlavica nervózně potahoval svůj mroží knír, diváci z obou týmů si rozpačitě mnuli brady. Kuřáci pálili papirosy před Sokolovnou. Všichni (pokud měli) už snědli své svačiny a těšili se domů na nedělní oběd. Ale když už člověk stráví 4 hodiny nad šachovnicí nechce se mu výsledek jenom tak zahodit. Zvlášť když pozice není zcela jasná.

Nakonec přišel povel k odjezdu a Jan Hamrník zůstal s dalším členem ŠO Sendražice ve hrací místnosti. Až cestou domů za Plaňanami nám přišel do auta telefonát, že partie skončila výhrou domácího šachisty Štegla. Utkání tedy celkově 5 - 3.
Zapsal Josef Škoda.

Josef to v podstatě popsal správně. Sestava se skládala obtížně a asi na čtyřikrát. Dost nás chybělo, zejména nejproduktivnější hráč Petr Křepelka a pak i žíželický tandem, který také pravidelně boduje. Nakonec ale chybělo i v závěru trocha štěstí, což samozřejmě patří ke hře.

Z ekonomických důvodů jela část (Bohouš, Honza a Jirka) vlakem, zbytek jsem postupně naložil a odvezl do Peček autem. Vlaky jezdí blbě, tak jsme se dohodli na zpožděném začátku. V podzemí Pečecké sokolovny bylo teplo a já tam vždy obdivuji jejich krásné šachovnice a říkám si, jestli je někdy budeme mít i v Sendražicích.

Prvý přijal po chvilce přemýšlení nabídku remízy Bohouš Sobotka, již krátce po zahájení. Společně se soupeřem se pak odebrali do místní nálevny Na Hřišti k podrobné analýze partie.
0,5:0,5

Já (Břetislav Hlavica) se tím inspiroval a tak jsem též nabídl remízu, což protihráč bez váhání přijal. Udělal jsem to raději dříve, než zase podle svého zvyku vyrobím na šachovnici nějakou pitomost.
1:1

Pepa Škoda na poslední desce zaskočil na poslední chvíli. V úvodu se držel dobře ale najednou koukám, že má o figuru méně. Sice dosti dlouho vzdoroval dvojici střelců ale udržet to samozřejmě nešlo.
1:2

Jirka Semerák v KP C dosud neprohrál, tentokrát už ano. Přišel v závěru o pěšce, pak druhého a po třetím to vzdal a šel raději na vlak.
1:3

Mirek Řebíček dostal pozici do těžké rovnováhy a tak přijal nabízenou remízu.
1,5:3,5

Lehkou naději vzkřísil Lukáš Kuta, který hrál opravdu výborně. Tvrdě útočil a i když se soupeř vždy vysmekl, tak to nakonec rozhodl po sendražicku na dřevo, všechno vyměnil a pěšcovku s dvěmi pióny navíc už soupeř ani netahal.
2,5:3,5

Teď to vypadalo slibně, ve dvou posledních partiích měli naši lepší pozice. Vašek Uhlíř hrál jako zamlada, získal kvalitu a útočil na krále. Jirka Nigrin byl ale proti, všechny hrozby vykryl, navíc si Václav vybral tu horší variantu útoku. V závěru to pak Vašek lámal moc silou a tak umožnil protihráči remízu věčným šachem.
3:4

Teď všechno leželo na Honzovi Hamrníkovi. Měl celou partii navrch, útočil na krále a bod vypadal jistý, ovšem drobná nepřesnost umožnila soupeři věčný šach. Aby ho odvrátil, musel Honza vyměnit dámy a potom ve věžovce to sice tahal statečně avšak beznadějně, až v závěru přehlédnutí ho stálo celou partii.
3:5
Byla to prohra po oboji, ale i tak nás mrzí. Po novém roce už to béčku vůbec nejde, prohráli jsme všechno a poslední kolo, kdy hostíme silnou Kutnou Horu, dává naději pouze při stoprocentním výkonu. Navíc je otázkou, v jakém složení se sejdeme, kdo bude zase chybět.
Návrat na obsah