Sendražice B - Kolín D - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kolín D

Sezóna 2023-24
Sendražice B – Kolín D 2.5:2.5
15.10.2023

Začala nová sezona a na úvod jsme vyfasovali těžkého soupeře. Hrálo se derby s Kolínem a to není nikdy jednoduché.

Letošní domácí zápasy musíme odehrát na pumpě, klubovna na hřišti je bohužel z technických důvodů mimo provoz. Odešel správce. Ale na pumpě je hezky, hodně světla, teplo a moc milá obsluha. Pro regionální soutěž, která se hraje v pěti, i dost místa.

Prvý prohrál Bohouš, špatně spočítal výměny a stálo ho to figuru. Sice ještě chvíli bojoval ovšem marně.
0:1

Vyrovnal Aleš, hrál jako obvykle dobře, ovšem moc jsem to neviděl, měl jsem svých starostí až na hlavu.
1:1

Pak bohužel prohrál Břeťa. Od začátku jsem byl s černými pod tlakem a když se mi povedlo vyrovnal, ztratil jsem pozornost a přehlédl soupeřovu oběť a už se to vezlo.
1:2
 
Petr jako nový kapitán hrál obezřetně, postavili jak je jeho zvykem složitou pozici a když to už vypadalo, že z toho něco vytěží, bylo to jen zdání a partie skončila temízou.
1.5:2.5
 
Všechno bylo na Tomášovi, našem nejmladším hráči. Odvážně útočil, ale když vyměnili dámy a přešlo to do věžovky, které jsou jak známo všechny remízové, vyměnili i ty věže a pěšcovku se Tomovi podařilo zkušeně vyhrát.
2.5:2.5

Celková remíza je spravedlivá a na úvod jsme si všichni pěkně zahráli. Nejvíce sil utkání stálo Vaška, který vystupoval ve funkci manažera s pomocí jistého finského produktu odcházel domů mírně oslabený.


Návrat na obsah