Sendražice B - Stříbrná Skalice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Stříbrná Skalice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice B – KŠ Stříbrná Skalice A   4:4
1.3.2020
 
Prvého března čekalo béčko poslední kolo letošní soutěže družstev. Sestava oslabená, ale hratelná. Soupeř byl na tom ještě hůř, my měli v rezervě ještě Václava ale oni nikoho. Ještě se vyskytly dopravní komplikace, Čenda zůstal viset ve Velimi kvůli výluce, ale nakonec se vlaky rozjely a stihli jsme to akorát na devátou. Poslední kolo muselo začínat v tuto časnou hodinu!
 
Prvý uhrál svou obligátní půlku Karel Mašín. Díky za to a taky že vůbec nastoupil! A dokonce remis nabídl tentokrát soupeř!
0,5:0,5
 
Ještě že máme mládežníky! Náš nejstarší hráč Jirka Semerák nastoupil proti soupeřovu nejmladšímu a využil plně svých zkušeností k výhře.
1,5:0,5
 
Pavel Křenek se kupodivu nenechal rozptýlil elegantní soupeřkou a vůbec se k ní nechoval galantně a opovážil se ji porazit vysoce profesionálním výkonem.
2,5:0,5
 
No a Čenda Teichman se nedopustil chyby, hrál přesně a jako podle učebnice a byla z toho třetí výhra, žel bohu poslední.
3,5:0,5
Bohouš Sobotka měl tentokrát den blbec.  Hrál jako z partesu a já, který jsem seděl vedle, jsem ani na chvilku nezaváhal že se jedná o vítězný bod. Bohouš měl dva volné pěšce navíc, nicméně se ulakotil na třetího, který byl bohužel prudce jedovatý a s odtažným šachem ho to stálo věž a po chvilce marného odporu i partii.
3,5:1,5
Já (Břetislav  Hlavica) jsem hrál jako noční strážce bezpečí vesnice, pasivně a soupeř do mě bušil a když se dalo vymanit, tak jsem to neviděl. Tedy jsem byl spravedlivě potrestán a prohrál.
3,5:2,5
Zbývali pouze velmistři na prvých dvou šachovnicích. Petr Křepelka stál dobře, ovšem nechtěl riskovat komplikace a půlbodem zajistil svou remízu i remízu celého družstva.
4:3
Tak to bylo celé na Honzovi Hamrníkovi. Jenže se mu nedařilo, už v úvodu přišel o pěšce a v tomto duchu se nesla i celá partie a i když Honza kombinoval jak se dalo, velmi silný soupeř dominoval.
4:4
 
Takže remis a myslím že i spravedlivá a pro soupeře úspěch, s ohledem na jejich oslabení. Naše výhra byla na dosah a mohli jsme se v závěrečné tabulce posunout na krásné třetí místo, ale i to čtvrté je pěkné.
Za špatný výkon jsme byli i potrestaní v kuchyni. Řízek se nekonal, jen kuřecí špíz s hranolky a guláš s knedlíkem. Špíz sežrali rychlí a úspěšní hráči a na mě zbyl guláš, chuťově dobrý ale maso pochybné, určitě ne vepřové jak bylo avizováno, a když tak ze staré svině. Ale dobře mi tak, víc jsem si za předvedený výkon určitě nezasloužil!
Zapsal Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah