Čelákovice B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čelákovice B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2013-14

ŠK Spartak Čelákovice B - TJ Sokol Sendražice C 2:3

17.11.2013

Když jsem v 8:15 hod. dnes dorazil na místo srazu do Čelákovic na pumpu, seděl tam s hlavou v dlaních pouze Zelenka. Bolely ho zuby a na příchozích loudil nějaký prášek, Spokojil by se i s Postinorem. V neděli jsou lékárny převážně zavřené a na pumpách prášky nevedou. O to se postarali lékárníci.

Malá modrá Mazda 121 pana Matějčka přijela v 8:25. Je v ní místa asi jako v tanku. Protože hráči sedící vzadu (Kuta + Škoda) se asi více nasnídali, nedařilo se zavřít pravé zadní dvéře u pana Zelenky. Ten se málem do vozu nevešel. Už jsme chtěli zavolat pumpařku Kralovičovou, aby nás do auta nacpala, jako to dělají nacpávači v tokijském metru, ale nakonec se dvéře podařilo zavřít.


Venku v polích byla větší mlha než v Kolíně, ale p. Matějček "svůj trajler hnal" a dokázal, že železničáři jsou zvyklí jezdit i za mlhy, jen podle semaforů. Před hrací místností Sokolovnou jsme stanuli už v 9 hodin. Budova byla otevřená.  Po chvilce čekání se v hale objevil první znalý domorodec, který nás dovedl do hrací místnosti v 1. patře. Jeden z domácích hráčů posléze přisedl do auta a p. Matějček ho odvezl do bytu pro prášky na Zelenkovo chatrné ozubení.


První hodinu hry se to dalo ještě vydržet, ale potom nastala taková zima, že mi přestávala psát propisovačka. Musel jsem ji držet stále v dlani. Ještě že mě moje pečlivá žena vybavila termoskou s horkým čajem. Můj soupeř asi měl hlad, protože mu žaludek stále hlasitě zpíval "Kde domov můj?"
.

První zvítězil Lukáš Kuta, když domácímu brzy sebral zadarmo dámu a ten do toho hned znechuceně plácnul. Po něm jsem remízoval já. Soupeř prý nechtěl jít do rizika. Prohrál Dušek a vyhrál Matějček.


Heroický výkon podal Zelenka řečený Rigos, který handicapovaný bolesti zubů, přestože trpěl jako Fučík, stál lépe. Přijal po 13. hodině soupeřovu nabídku remízy, která nám na celkové vítězství 3 : 2 stačila. Za to zasluhuje velitelský dík!


Hrací místnost byla pěkná, malá a studená. Titěrné stolky jako v cukrárně, vzorné WC i s mýdlem, voda studená.
 Sekanou z domova jsem pozřel až po utkání, v předsálí.

Po příjezdu do Sendražic jsme se stavili Na Ovčárce. Tam v ještě probíhajícím utkání Sendražice A - Dobrovice B panovala chmurná nálada. Bohužel se předtucha vyplnila.

Zapsal Josef Škoda.
A zde výsledná tabulkaNávrat na obsah