Čáslav B - Sendrazice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čáslav B - Sendrazice C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Slavoj Čásalav B - TJ Sokol Sendražice C
9.10.2016

První dobrý krok!

9.10. 2016 nás čekal venkovní zápas s rezervou Čáslavi. Nastoupili jsme v následující sestavě - Pavel Křenek, Petr Křepelka (já), František Matějček, Lukáš Kuta a Jiří Zelenka. Hosté nastoupili v tomto pořadí - Tomáš Reichel, Tomáš Berger, Vladimír Hruban, Petr Šeba a Martin Špaček.

Utkání začalo přesně v 10:00. Na 5. desce se domácí opozdil asi o 10 minut.

Jako první bohužel prohrává Pavel Křenek - jeho soupeř uplatnil lepší pozici v celý bod.

Na poslední desce stál po zahájení Jiří Zelenka velmi podezřele a zmáčknutě. Ve střední hře však domácí postupoval chybně a ztratil důležitý materiál. Náš žolík korunoval svůj výkon krásným matem dámou uprostřed šachovnice.

Další remizuje Lukáš Kuta a Petr Křepelka (já). Lukáš měl pozici pasivní, ale na královském křídle se přesně bránil a výsledkem byla dobrá remis. Já hrál se soupeřem strategickou bitvu na dámském křídle. Ve střední hře jsem získal nadějnou pozici, ovládl a otevřel c-sloupec. Soupeř ale výborně bránil a našel jedinou možnou obranu, a to ústup jezdcem na 8. řadu (jinak bych zvítězil). Tím pokryl mé hrozby. Po dalších 5 tazích jsme se dohodli na remíze. Partie končila ve 28. tahu. Soupeř měl o více jak hodinu lepší čas.

Rozhodující partii zvládl zkušeně František Matějček. V koncovce získal obratem věž a soupeř vzdal.

Hotovo ve 12:40.

Slavíme tak v sezóně první vítězství a to 3:2. Děkuji všem spoluhráčům k příkladné bojovnosti.
Zapsal Petr Křepelka kapitán týmu
Návrat na obsah