Kolín D - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín D - Sendražice C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Kolín D - TJ Sokol Sendražice C   3:2
18.11.2018

Vlci a zima mě vyhnali z Broumovského výběžku do Kolína a hned jsem byl vržen do jámy lvové. Šel jsem se podívat do kolínské sokolovny jak to budou hrát naši hráči z Céčka, jenže mě kapitán hned napsal za nepřítomného Mašína na soupisku. Jeho zástupce Rigos přišel o trochu pozdě.

Velmi rychle skončila partie na 1.šachovnici, když se Petr dohodl s Tykem na remíze. Další skončil Dejmek, který ztratil kvalitu a několik pěšců a i když se srdnatě bránil a dokonce i útočil na krále, materiální převaha stačila k vítězství soupeři s ELO 1710. Prohrávali jsme 0,5 : 1,5.

Další partie trvaly podstatně déle. František Matějček prohrál koncovku s mladším soupeřem, který hrál velmi dobře, útočil na krále, který byl podle mého úsudku málo kryt a zachránit to asi nešlo.

Potom přišla bomba! Lukáš Kuta získal pěšce a dlouho si jej držel až Dušek udělal fatální chybu, kterou náš hráč využil a silného soupeře donutil partii vzdát.

Já (Semerák) jsem nezopakoval výsledek s Vejvodou z loňské sezóny, přehlédl jsem možnost braní pěšce a po dlouhém a marném manévrování jsem přijal remízu. Nemám rád dlouhé partie, přesto jsem končil jako poslední po odehrání 58 tahů a šel na oběd až ve 13.15.
Takže jsme prohráli 2 : 3.   
                                                                                                   Zapsal nerozehraný chalupář Jirka Semerák


Návrat na obsah