Sendražice A - Čelákovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Čelákovice A

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
TJ Sokol Sendražice A - ŠK Spartak Čelákovice   2:6
16.1.2022

Hrálo se tentokrát na pumpě. Václav měl dost práce na šachovnici a tak to nesledoval, aspoň napíši krátké poznámky podle přepisu partií do počítače.

Jirka Groh
V úvodu na obou stranách velmistrovské manévra a léčka. Pak bohužel Jirka špatně ustoupil věží což ho stálo pěšce. Partie přešla do věžovky a i když jsou všechny věžovky remis, zde soupeř nesouhlasil a Jirka musel po tuhém boji vzdát.

Jirka Novák
Velmistrovská remíza v 15. tahu, stál sice léoe ale na výhru to nybylo.

Honza Hamrník
Opět velmistrovké manévry a nakonec pro nás lepší pozice. Pak ale po chybě se pozice zhoršila a Honza v závěru stál na totální porážku, nicméně soupeř nešťastně přehodil tahy a chtivě uzmul králem koně a byl tam třítahový mat.

Jindra Březina
Snad nejzajimavější partie. Ze zahájení vyšel Jinra vítězně, avšak neviděl zakončující úder. Místo toho šel na zisk dámy, což se povedlo a soupeř se chtěl vzdát, naštěstí pro něj tam našel výmluvu a byla z toho pro nás beznadějná koncovka věže a dvou figur proti dámě.

Vašek Uhlíř
Václav zahrál zahájení dobře, v dalším po chybě stál nad propastí, ale naštěstí neudělal krok vpřed, nýbrž vtipnou kombinací z toho vydoloval plichtu.

Petr Křepelka
Zahájení se mu moc nepovedlo, ještě že soupeř to taky nehrál přesně, ale Petr se další chybou poslal do záhuby.

Aleš Lukša
Začal oblíbenou Řebíčkovou indickou, vznikla rovná pozice ve které se Alešovi nedařilo, ještě že soupeři také ne. Ke konci je zmatek v pariáři, takže jak prohrál nevím.

Bohouš Sobotka
Zahájení v pořádku s drobnou výhodou, při následujících manévrek Bohouš zazmatkoval a chyba ho stále partii.Návrat na obsah