O pohár starosty Nymburk - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

O pohár starosty Nymburk

Ostatní turnaje
Výlet do Nymburka
9.3.2019
Již loni se nám turnaj o pohár starosty v Nymburce líbil a tak letos se nás tam vypravil ještě větší počet, celkem šest šachistů plus divák Rigos. Ten jel vlakem, Aleš taky vlakem ale ze Žíželic a zbytek postupně posbíral autor této reportáže po Kolíně a odvezl před nymburský Obecní dům, tedy bývalé hnízdo nymburských soudruhů, které teď mimo jiné slouží jednou ročně i šachistům. Prostor je tam dost, takže se hraje v pěkném prostředí, kde se nikdo netísní.
Organizace turnaje je vzorná, od zahájení starostou až po předávání cen v různých kategoriích. Z našich hráčů ovšem na cenu dosáhl za padesáté místo pouze Jirka, ostatní jen přihlíželi. Ale není divu, konkurence byla silná a občas chyběl i ten kousek štěstí. Jak je vidět z tabulky, v úniku byl pouze Jirka, pak následoval hezky seřazený střední úsek a vzadu dva sendražičtí opozdilci.
Pro občerstvení byl k dispozici bezplatný ovocný bufet, kde nabídka byla opravdu široká a kvalitní a šachisté ho sežrali skoro celý, když to bylo zadarmo. Pivo se čepovalo postřižinské a dobré, k jídlu byl párek v rohlíku nebo bez, klobása, obložené chlebíčky, sekaná a na oběd řízek se salátem. Ceny mírně vyšší a řízek byl oproti tomu, co se podává U Černohlávků poloviční ač za stejnou cenu.
Celkové zhodnocení je až na nepříliš oslnivé výsledky kladné a pokud se vydaří, určitě tam příští rok opět dorazíme.
Zapsal špatně hrající B.H.
Návrat na obsah