Poděbrady A - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Poděbrady A - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Bohemia Poděbrady A - TJ Sokol Sendražice A   4,5:3,5
26.1.2020

V 7.kole krajské soutěže jsme zavítali do lázeňského města Poděbrady. Sestava měla být celkem stabilní, ale nakonec jsme hráli pod psychickým tlakem. Z hráčů připadajících v úvahu nemohl nastoupit Mirek Řebíček, který měl šichtu. Ostatní mimo Jirky |Hynka měli být k dispozici.

Ovšem v pátek v podvečer to začalo. Omluvil se Pepa Poborský z rodinných důvodů. To ovšem nic neznamenalo. Zaskočil za něj kapitán mužstva Vašek Uhlíř, který sestavu do té doby jistil.
 
V neděli na srazu na nádraží v Kolíně přišla telefonická zpráva v 9.05 hod. od Michala Bělouška z Prahy, že zaspal a do Poděbrad se včas nedostane. To byla bomba. Hrát bez 1.šachovnice a ještě k tomu o jednoho méně.
 
Kapitán však zapracoval. Obrátil se telefonicky na Lukáše Kutu, který ještě odpočíval doma po bujném sobotním večeru. Ten po krátké informaci přislíbil účast a obětavě do Poděbrad dorazil. I když ho do místa děje dovezl kamarád autem, už měl na hodinách 35 minut spotřebovaného času.  

Utkání bylo zahájeno v 10:00 hod. Mimo našeho zápasu se ve stejné hrací místnosti konalo i utkání regionální soutěže družstev.

Jako první dohrál Milan Seifert. Téměř polovina mužstva domácích jsou jeho odchovanci, které měl v šachovém kroužku před mnoha lety. A protože nechtěl prohrát s jedním ze svých žáků, partie skončila nerozhodně.  
Stav zápasu 0,5-0,5.

Jako druhý ukončil svoji partii Vašek Uhlíř. Bílými kameny postavil bezpečnou pozici, ale soupeř odmítl nabízenou remízu. Vytvořil si tlak na dámském křídle, ovšem náš hráč všechny hrozby pokryl a po výměně dam a lehkých figur měl o pěšce více. V koncovce čtyř věží dospěla pozice k opakování tahů a tak partie skončila smírně.
Stav zápasu 1-1

Jirka Novák se od začátku partie snažil získat celý bod. Pozice nevypadala špatně, ale k vítězství to nestačilo. Další remíza.
Stav zápasu 1,5-1,5

Nečekaně brzo dohrál Jirka Groh. Jirka se snažil o plný bodový zisk, ale soupeř hrál bezchybně a tak nezbylo než se dohodnout na remíze.
Stav zápasu 2-2

Jan Hamrník pokračoval v dobrých výkonech v letošní sezoně. Když ale zjistil, že partii bude těžko vyhrávat, po domluvě s kapitánem nabídl remízu, která byla přijata.
Stav zápasu 2,5-2,5.

Jindra Březina, který v poslední době střídal dobré okamžiky se slabšími se nepouštěl do žádných dobrodružství a pozornou hrou nakonec dosáhl na dělení bodu.    
Stav zápasu 3:3

Na poslední šachovnici bílými hrající Lukáš Kuta si počínal od začátku aktivně. Během partie se však projevilo vyšší ELO soupeře a tak po zápletkách ve střední hře musel kapitulovat. Přesto zaslouží uznání za to, že nastoupil na poslední chvíli k zápasu, měl málo času a v partii si nevedl špatně.
Stav zápasu 4-3

Jako poslední skončil hru Petr Křepelka. Když prohrál L. Kuta, tak věděl, že by musel v partii zvítězit, abychom celkově neprohráli. Postavení na šachovnici však bylo vyrovnané a tak partie skončila po zásluze nerozhodně.
4,5–3,5
S celkovým výsledkem po útrapách se sestavou musíme být spokojeni. Po utkání jsme celý průběh zápasu rozebrali v příjemném prostředí restaurace „Naše hospoda“ na Kolonádě v Poděbradech. I když je tam draho, plzeňské nám všem chutnalo (hladinka = 45,- Kč). Na závěr jsme určili taktiku na zbývající utkání krajské soutěže.
Sepsal hrající kapitán A mužstva V. Uhlíř.


Návrat na obsah