Čáslav A - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čáslav A - Sendražice A

Sezóna 2023-24
Čáslav A - Sendražice A 3,5:4,5
29.10.2023

V 1. kole jsme se utkali v neděli v Čáslavi s domácím A týmem v domě seniorů. Předpoklad byl, že s nováčkem soutěže bez problémů zvítězíme. Ale skutečnost byla jiná. Domácí hráli velice dobře a nakonec jsme byli rádi za těsné vítězství.
 
1. šach. Michal Běloušek
Od začátku byla partie vyrovnaná. Ve střední hře náš hráč převzal iniciativu, ovšem Pepa Poborský hrál přesně a držel vyrovnanou pozici. Tato partie skončila jako poslední. Na pokyn kapitána byla z naší strany nabídnuta remis, která zaručovala naší celkovou výhru. Protože by v partii následovalo opakování tahů, byla remíza přijata.
0,5-0,5
 
2. šach. Ing. Groh
I když měl Jirka bílé kameny, vypadalo to, že začátek partie hraje černými. Během střední hry převzal iniciativu a v závěru partie domácího hráče přehrál. Důležitá výhra pro celkový výsledek.    
0-1
 
3. šach. Jirka Novák
Jirka hrál ve svém stylu a vypadalo to, že získá celý bod. Postavil velmi dobrou pozici, obětoval korektně kvalitu a na šachovnici měl pěkný útok. Ovšem soupeř se ubránil tím,že kvalitu vrátil a nakonec partie skončila nerozhodně.
0,5-0,5
 
4. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku velice pěkně a vypadalo to, že by mohl bodovat. Nakonec byla pozice vyrovnaná a duel skončil smírně.
0,5-0,5
 
5. šach. Mirek Řebíček
Mirek rozehrál partii pevně a protože měl černé kameny, trvalo dost dlouho, než se vymanil z obrany a vyrovnal hru. Ve střední hře došlo k výměně, kterou měl lépe spočítanou a v této kombinaci získal figuru. Potom už dovedl partii do vítězného konce.
0-1
 
6. šach. Milan Vančura
Jediná naše prohra v zápase. Milan obětoval kvalitu za dvojici střelců a dobrou pozici. Soupeř hrál ale přesně a když ubránil útok na krále, nezbývalo než partii vzdát.
1-0  
 
7. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Ve střední hře bylo postavení na šachovnici dost složité pro obě strany.V obavě, aby neudělal někdo chybu, došlo k nabídce remízy ze strany domácího hráče. Na pokyn kapitána byla nabídka přijata.
0,5-0,5
 
8. šach. Václav Uhlíř
Bílými kameny začal náš hráč partii aktivně a měl opticky lepší pozici. Černý však všechny hrozby pohlídal a nabídl ve 20.tahu remis. Po důkladné analýze byla nabídka remízy přijata a tak partie skončila jako první v zápase.
0,5-0,5   
 
Zapsal kapitán Václav Uhlíř.   


Návrat na obsah