Brodce B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Brodce B - Sendražice A

Sezóna 2022-23
JAWA Brodce B - TJ Sokol Sendražice A   4:4
19.2.2023

V 9. kole jsme se utkali v neděli v Týnci nad Sázavou v Pečovatelském domě  s rezervním týmem Brodců n.S. Pro udržení v soutěži bylo nutné v zápase zvítězit. Všichni hráči našeho mužstva podali velice bojovný výkon, ale bohužel to na výhru nestačilo. Utkání zahájil v 10:00 hod. rozhodčí pan Jukl.
 
1. šach. Michal Běloušek
Od začátku partie byl v defenzivě. Pokračoval však přesně a když se vymanil z defenzivy byla pozice vyrovnaná a po zásluze toto klání skončilo remízou. Pozoruhodné je to, že partii za bílé vedl pan Vávra, který ve svých 87 letech stále dokazuje, že je velmi silným praktickým hráčem.
0,5-0,5
 
2. šach. Ing. Groh
Utkal se v železničářském derby s Mirkem Fialkou. Oba se dobře znají a při posledním vzájemném střetnutí nastoupili i tehdy proti sobě. Pokyn před zahájením byl takový, aby náš hráč založil partii pevně a podle pozice se pokusil zvítězit. Boj probíhal vyrovnaně a tak se soupeři rozešli smírně.    
0,5-0,5
 
3. šach. Jirka Novák
Jirka hrál ve svém stylu a partie byla pro diváka nepřehledná. Po výměnách ve středu šachovnice si postavil velmi dobrou pozici, kterou dokázal tak zesílit, že skončila matovým útokem. Důležité vítězství pro naše barvy.
0-1
 
4. šach. Pepa Poborský
Hrál od začátku velice pěkně a kombinační hrou soupeře přehrával. I když přehlédl rychlé ukončení partie, v závěru neudělal žádnou chybu a dovedl partii do vítězného konce.
1-0
 
5. šach. Jindra Březina
Jindra rozehrál partii velmi dobře. Ve střední hře byla patrná pěkná souhra jeho figur. Během pokračování však zvolil špatný plán, přemístil svého koně z centra na okraj šachovnice a to se ukázalo jako slabina. Nestačil potom ubránit útok na krále a partii vzdal.
0-1
 
6. šach. Mirek Řebíček
Mirek hraje pevný šach, který předvedl i v této partii. Ve vyrovnané pozici dostal nabídku remízy a na doporučení kapitána souhlasil.
0,5-0,5  
 
7. šach. Milan Vančura
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Zdálo se, že stojí lépe. Nakonec se tato partie dohrávala jako poslední. I když se snažil a bojoval jako lev, všechny hrozby jeho soupeř pokryl a nezbylo nic jiného, než se rozejít smírně. Tím skončilo celé utkání nerozhodně.
0,5-0,5
 
8. šach. Petr Křepelka
Bílými kameny začal partii neaktivně a tak černý neměl problém vyrovnat hru. Jak je Petrovým zvykem, i u jasných tahů dlouho přemýšlí a tak se dostává do časových tísní. Tentokrát to však vypadalo, že prohraje na čas. Nakonec to utahal, ale v závěru soupeř kombinační hrou získal materiál a partie byla prohraná.
0-1   
 4:4
Závěr:
Zisk bodu nás stále teoreticky udržuje v naději na záchranu, ale moc se s tím počítat nedá. Přesto pojedeme v předposledním kole bojovat v Poděbradech o co nejlepší výsledek.
 
Zapsal nehrající kapitán Václav Uhlíř.


Návrat na obsah