Český Brod B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Český Brod B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Sokol Český Brod B - Sokol Sendražice C   1,5:3,5
28.1.2018

S Petrem jeli v autě Matějček, Kuta a Semerák, Tomáše Dejmka dopravil do Českého Brodu tatínek. Hrálo se v domově důchodců Anna ve velmi příjemném prostředí. Původně honosná budova, nyní krásně opravená, byla v roce 1890 vysvědcena jako chudobinec. Holt, tehdá ještě uměli hezky stavět!

V hrací místnosti jsme byli brzy, na domácí jsme čekali.

Velmi rychle zvítězil František, soupeř udělal několik vážných chyb a vzdal.
Semerák má štěstí na začátečníky, zahrál svoji oblíbenou Aljechinku a mladý soupeř hrál až do matu. Vedli jsme rychle 2:0 a pozice na 4.šachovnici byla velmi nadějná, dá se říci snadno vyhraná.
Jenže Tomáš musí ještě načerpat hodně zkušeností, aby dovedl výhodu využít. Na dámském křídle měl dva spojené, volné a dost postouplé pěšce, ktré by zkušenější hráč snadno prosadil. Ale Dejmek o oba pěšce přišel a v pěšcové koncovce (oba měli proti sobě 3 pěšce a u nich krále) manévroval tak dlouho, až si soupeř postavil dámu. Stav se snížil na 2:1 a pak se dlouho hrálo na zbylých dvou šachovnicích.
Lukáš ještě v rozumném čase porazil v hezkém závěru Švece, zajistil tak naši výhru, vedli jsme 3:1.
Potom jsme čekali a čekali, chvílemi i usínali, protože na 1.šachovnici se bili Petr a podobně pomalu hrající Záběhlický. Jednou byl lepší ten, podruhé onen a stále nebyl konec. Oba vyčerpali čas i s nastavením a až v úplném konci - to už hráli blesk, se dohodli na remíze.

Vyšli jsme z budovy v 15.30 hodin zimního času s výhrou 3.5:1,5. Venku nás přivítala kanonáda jako u Verdunu, nebylo to však povstání ani teroristi, to jen myslivci stříleli ve městě holuby brokovnicemi.
Zapsal nejstarší hráč Jirka Semerák.Návrat na obsah