Sendražice A - Kostelec B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Kostelec B

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Sendražice „A“ – ŠK Kostelec n.Č.l. „B“ 3-5

05.02.2012


V sedmém kole krajské soutěže jsme uvítali na domácí půdě tradičního soupeře z Kostelce. Protože naše postavení v tabulce není nijak lichotivé, bylo nám jasné, že pro záchranu v soutěži je třeba v tomto utkání bodovat.

Tentokrát nebyly potíže se sestavou, omluvil se pouze Jirka Groh a tak to před zápasem vypadalo, že bychom alespoň bodík mohli získat. V hrací místnosti bylo útulně, což hosté přivítali s uspokojením, protože nedoufali, že tam bude takové teplo. V 10.00 hod. se usedlo za šachovnice a předpokládaný urputný boj byl zahájen.

Jako první skončila partie na 1.šachovnici. Zasedli proti sobě staří známí, za domácí zkušený matador Milan Seifert, ve svém věku stále hrající soutěže v Rakousku a za hosty náš kamarád od útlého mládí Miloš Vrabec . Oba po klidném zahájení ukončili svůj „souboj“ nerozhodným výsledkem. S touto polovinou bodu se v propočtech počítalo a tak mohla být na naší straně spokojenost.

Stav 0,5 – 0,5.

Jirka Novák nesehrál zahájení nejlépe. Musel se hodně snažit, aby se ubránil útočné hře, kterou od začátku partie uplatňoval jeho soupeř, kterým byl mladší z Formanů Daniel.  Když se mu povedlo vyrovnat hru, dostal od soupeře nabídku remízy, kterou po dohodě s kapitánem přijal. To znamenalo, že utkání se vyvíjí opravdu vyrovnaně.

Stav 1 – 1

Na druhé šachovnici Jindra Březina si v začátku nepočínal špatně, vypadalo to, že pozice je vyrovnaná. Nabídl svému soupeři, kterým byl Milan Koyš remízu. Ten ji však nepřijal, postupně svoji pozici vylepšoval a dovedl partii do vítězného konce. Tím se náš soupeř ujímá v zápase vedení.

Stav 1 – 2

Na poslední desce naše barvy hájil Honza Hamrník. Od začátku partie si vedl velice dobře, přehrál svého soupeře ve střední hře, jeho figury byly postaveny na správných místech a jejich souhra vyvrcholila útokem na královském křídle. Útok to byl drtivý, takže jeho soupeři, Jindřichu Šilhánkovi nezbylo nic jiného, než v partii kapitulovat. Opět je tedy celkový stav zápasu nerozhodný.

Stav 2 – 2

Za tohoto nerozhodného stavu došlo z naší strany k selhání, které, jak se později ukázalo, rozhodlo celé utkání ve prospěch našich soupeřů. Čenda Teichmann byl totiž vyhraný, ale nedokázal včas udělat 40. tah a po 39. tahu mu v partii spadl praporek a v nádherné pozici na čas prohrál. Tím se hosté znovu dostávají do vedení.

Stav 2 - 3

V partii Pataridis – Uhlíř si po zahájení počínal bílý aktivně, černému se ve střední hře přesto podařilo pozici vyrovnat a měl možnosti, které by znamenaly mírnou převahu. I když by se za černého partie těžko vyhrávala, ½ bodu v celkovém součtu by ve výsledku pro náš celek znamenala dost významnou vzpruhu. Možnosti však nevyužil, v závěru útočně vedené partie z obou stran nespočítal dobře soupeřovy šance a po vniknutí bílé dámy na sedmou řadu byl nucen partii vzdát. Tím hosté zvyšují svůj náskok na 2 body.

Stav 2 – 4

Mirek Řebíček, který nastoupil po delší pauze a ještě po noční šichtě, hrál velice obětavě. Nic svému soupeři nedaroval a stál velice dobře. Při přechodu ze střední hry do koncovky však výhodu ztratil. I když si v závěru partie počínal vynalézavě, k výhře to nestačilo. Jeho soupeř Láďa Suchý tím získal rozhodující ½ bodu k vítězství v celém utkání.

Stav 2,5 – 4,5

Jako poslední se dohrávala partie na 4. šachovnici. Během hry nabízel náš hráč Vláďa Mrázek soupeři remízu, ale nejzkušenější šachista z týmu hostí Vlasta Bouček remízu nepřijal. Bojoval ze všech sil, ale přesto si vytvořil lepší pozici náš reprezentant, ale svého soupeře tak zvaně vypustil a za rozhodnuté stavu utkání se nakonec dohodli na nerozhodném výsledku.

Konečný stav 3 – 5

Závěrečný stav 3-5 je pro nás zklamáním, určitě by předvedené hře odpovídal nerozhodný výsledek.

Rozhodčí : Uhlíř Václav

1 FM Seifert Milan 2145 ½:½   Vrabec Miloš 2175
2   Březina Jindřich 1942 0 : 1   Koyš Milan 2074
3   Novák Jiří 1962 ½:½   Forman Daniel 1959
4   Mrázek Vladimír 1962 ½:½   Bouček Vlastimil 2080
5   Řebíček Miroslav 1820 ½:½   Suchý Ladislav 1865
6   Uhlíř Václav 1825 0 : 1   Pataridis Janis 1869
7   Teichmann Čeněk  0 : 1   Forman Miroslav 1898
8   Hamrník Jan 1798 1 : 0   Šilhánek Jindřich 1726Zápas jak viděl zapsal kapitán V. Uhlíř.
Návrat na obsah