Kolín D - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín D - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Sokol Kolín D - Sokol Sendražice C   2,5:2,5
18.3.2018

S Kolínem jsme uhráli remízu!

K poslednímu utkání sezóny v regionální soutěži družstev nastoupilo naše Céčko bez původně nominovaného Petra Křepelky, sebralo nám ho Áčko do Dobrovic. S vedoucím družstvem tabulky jsme se drželi.

Nejprve remizoval Břéťa Hlavica již po 12 tazích s velmi dobrým Zrůstem.
Potom dlouho vzdoroval Tomáš Dejmek zkušenému Duškovi. Donutil ho dost usilovně přemýšlet, ale nakonec se "vloudila chybička", jak by řekl Rigos (byl tam jako pozorovatel), a Tomáš musel vzdát. Nemusí se za to vůbec stydět, Dušek měl dosud 5 výher a 2 remízy, žádnou prohru!
Potom remizoval František Matějček s Luptákem, který má v Čechách jen 1000 ELO,ale kolik má na Slovensku? Jistě ne tak málo. Jeho výsledky tomu nasvědčují. Takže skóre se posunulo na 1:2.
A ani Aleš Lukša s ním nepohnul v náš prospěch. Remizoval s "králem" remiz Pechem, který dosud 6-krát remizoval, jednou vyhrál a ani jednou neprohrál. Bylo to 1,5:2,5.
Poslední dohrál tentokrát Jirka Semerák s Vejvodou. Soupeř odmítl Aljechinku, ale přišel o pěšce, který nakonec rozhodl. Partie skončila jako poslední, bylo vyrovnáno na 2,5:2,5 přičemž Semerák spotřeboval ke hře necelou hodinu, kdežto soupeř 2 a čtvrt.
Remíza se silným Kolínem je úspěchem a dovolím si tvrdit, že bychom s Křepelkou v sestavě sahali po výhře. Před utkáním jsme ještě zdůvodnili Vejvodovi proč nevaříme hostům v sendražické hospodě kávu, ale nedal si to vymluvit. Tak vzhůru do další sezóny!
Zaznamenal Jirka Semerák, který měl starosti se svou partií a nemohl lépe sledovat dění na ostatních šachovnicích.

Poznámky BH:
Mile překvapil Tomáš Dejmek, hráli s Vláďou vyrovnanou partii s opačnými rošádami a oboustrannými útoky a bohužel Vláďa byl rychlejší. František byl vyhraný, když soupeř podnikl nekorektní oběť figury a František pak jak říkal "zpychnul" a ztratil koncentraci a dovolil soupeři kombinací pozici srovnat. Skvělý byl nejstarší náš hráč Jirka, který hrál přesně a trpělivě a získaného pěšce zkušeně proměnil v koncovce na cenný bod.
Jinak se v sokolovně hrálo i utkání druhé ligy Kolína s Horou a tak jsme mohli potkat najednou hromadu různých známých z obou oddílů!

Návrat na obsah