Sendražice B - Říčany I - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Říčany I

Sezóna 2022-23
TJ Sokol Sendražice B – KŠ Říčany 1925 I   2,5:6,5
26.2.2023

V neděli čekalo béčko Sendražic poslední kolo regionálního přeboru D. Situace není dobrá, potácíme se v tabulce někde na chvostu a rádi bychom vyhráli.
 
Sestavu jsme dali dohromady jak to šlo nejlíp. Po drobných potížích s logistikou, kdy se nás v autě tísnilo pět a navíc Václav ráno nenastartoval, jsme se v devět setkali na hřišti. Hodina časná, ale jedná se o poslední kolo a proto ten časný jednotný začátek.
 
I Říčanští se dostavili v plném počtu a v překvapivě silné sestavě, rozhodně to nevypustili. V klubovně bylo teplo, vonělo to dřevem od kamen a boj mohl začít.
 
Prvý prohrál Aleš Lukša, nebyl úplně fit a soupeř neměl pochopení.
0:1

Vojta Cháma hrál dobře, probojoval se až do pěšcovky a chvilku jsem si myslel že soupeře vytempuje, ale ten si dával pozor a byla z toho jen půlka.
0,5:1,5
 
Pepa Poborský dostal nabídku remis, dlouze to zvažoval, ale protože se jednak necítil úplně v pohodě a pozice byla nejistá, přijal.
1:2
 
Václav Uhlíř zahájil v poslední době svým oblíbených b4 a nejprve to nevypadalo nejlépe, pak to ale otočil a tlačil se do výhra, bohužel soupeřka byla proti a tak remíza.
1,5:2,5
 
Bohouš Sobotka vyfasoval zkušenou soupeřku a zahájení mu nevyšlo, ztratil pěšce a ještě hrál proti dvojici střelců. Soupeřka svůj tlak postupně zesilovala až do našeho hořkého konce.
1,5:3,5
 
Po delším čase nastoupil Pavel Křenek. Nějak se mu v partii nedařilo podle jeho představ, ale remízu vybojoval.
2:4
 
Nejsložitější to měl na prvé šachovnici Jirka Novák, který nastoupil proti těžkého soupeři. Nezklamal a neprohrál, rozešli se smírně.
2,5:4,5
 
Míra Řebíček hrál svou oblíbenou variantu své indické stál docela pevně. Jen ho to stálo hodně času a ke konci to hodně připomínalo blicky na pumpě. Soupeř na tom byl s časem lépe a taky toho využil, i když ani on toho času moc neměl. V závěru stála na šachovnici koncovka, kdy měl Mirek za pěšce o střelce méně a to se už hrát nedalo.
2,5:5,5
Takže to dopadlo jak dopadlo, Říčany byly nad naše síly a vyhrály zaslouženě. Nicméně Struhařov také prohrál a tím pádem jsme zázrakem neskončili poslední. Kéž by se tak dařilo i áčku!
Návrat na obsah