Sendražice B - Poděbrady A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Poděbrady A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Sendražice B – Symfonie Poděbrady A
11.11.2018
Po porážce od Peček v prvém kole jsme si tentokrát ani moc nadějí na body nedělali, navíc když jsme nastupovali bez tří hráčů základu, a to ještě z první půlky soupisky. No ale říkali jsme si co kdyby a začátek nebyl špatný.
V hospodě jsme se sešli na desátou až na Lukáše, kterého jsme ale vzbudili telefonem a dorazil brzy, takže ani tolik času netratil.
Prvý překvapivě skončil Tomáš Dejmek, který svůj prvý start za béčko proměnil ve výhru a pak již jen řešil problém, co s obědem, když ještě nemá hlad, nebylo totiž ani jedenáct. Tomáš viditelně roste!
Pak ovšem zklamal kapitán Břetislav Hlavica, který podlehl tlaku, zahrál špatně zahájení a po materiálové ztrátě vzdal.
Ovšem Fanda Matějček je v dobré formě a brzy přidal další zasloužené vítězství, bohužel už poslední.
Pak byla chvíle s komplikovanými pozicemi, až po čase Bohouš Sobotka podlehl útoku.
Lukáš Kuta se bránil vším možným ale i pod časovým tlakem prohrává soupeřovým drsným útokem na krále.
Čenda Teichmann hrál vyrovnanou partii ale ani on se nedočkal vítězného konce a naopak prohrává. Neudělal si okénka na krále a soupeř toho využil k přechodu do vyhrané pěšcové koncovky, ke které ale už ani nedošlo, protože to Čenda raději zabalil.
Pavel Křenek v nelehké pozici na první šachovnici se vesměs bránil soupeřivému útoku, ze kterého se sice úspěšně dostal, ale stálo ho to hromadu času a v již vyrovnané pozici mu padá praporek.
Na výhru vypadal jedině Petr Křepelka, v jednu chvíli měl dva pěšce navíc ale pak jsem si odskočil a najednou měl naopak o pěšce méně, ale čas již byl pokročilý, vítězství Poděbrad jisté a tak se dohodli na remíze.
Za takový výkon jsme si řízek nezasloužili a ani na jídelníčku nebyl, volba byla mezi sýrovým špízem s brambory, kuřecím plátkem v bílé omáčce s hranolky a sekanou s bramborem. Já si dal ten sýrový špíz a moc nadšení ve mně nevzbudil, výborné ale byly brambory.
Za 14 dní nás čeká daleká cesta až do Kolínské sokolovny. Snad se již dáme dohromady a sestava bude silnější a naděje na body větší.
Zapsal špatně hrající kapitán Břetislav Hlavica.


Návrat na obsah